Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Roman Baskin vaatamas läbi roosade prillide

05.02.2003 00:00

Laupäeval, 8. veebruaril esietendub Vanalinnastuudios Roman Baskini lavastuses Hugo Raudsepa 1934. aastal kirjutatud komöödia "Roosad prillid".
Näidendi tegevus toimub Eesti Vabariigis aastal 1929, mil seljataga on 11 aastat iseseisvust. Sama palju on elatud iseseisvusaastaid uues Eestis, ja ega vist polegi eriti üllatav, et äratundmisrõõmu jagub ka tänasele vaatajale. Tähendavad ju roosad prillid ülekantud tähenduses ilustatud maailmapilti.
Peaosaline, "Villa Pungerla" omanik ja endine näitleja Siim Pungerjas, keda mängib lavastaja Roman Baskin, kannab neid nii otseses kui ka ülekantud tähenduses. Tema mälestustes elab pidevalt tõeline naine, imekaunis Melisande (Rita Raave). Mälestustest saab puhkajate saabumisega olevik ? kuni saabub sügis, hakkab vihma sadama ja unistused kokku sulama.
Lavastajat tsiteerides: "Kui oleksin arst, siis ma roosasid prille välja ei kirjutaks, nende pikaaegne kandmine on eluohtlik."
Lavakujundus ning ajastutruud kostüümid on teatri peakunstnikult Mae Kivilolt.

Teistes rollides teevad kaasa Ita Ever (Eesti Draamateatrist) või Garmen Tabor, Terje Pennie, Kadri Adamson, Diana Klas, Gunnar Kilgas või Peeter Tedre, Vello Janson, Lauri Nebel, Väino Laes ning kaks noort Tallinna Linnateatri näitlejat Argo Aadli ja Mart Toome.

Lisainfo:

Ott Karulin
Vanalinnastuudio reklaamijuht
052 08 498
[email protected]