Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rockooper “Jesus Christ Superstar” tuleb!

10.06.2004 16:54

Reedel, 11. juunil esietendub Vanemuise teatri suvelaval Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice'i rockooper "Jesus Christ Superstar".
Rockooperi toob lavale Georg Malvius (Rootsi). Kunstnik on Ellen Cairns (Suurbritannia), muusikaline juht ja dirigent Tarmo Leinatamm, koreograaf Jüri Nael ning valguskunstnik Palle Palme (Rootsi).

Vanemuise "Jesus Christ Superstari" teeb eesti muusikaliajaloos eriliseks see, et esmakordselt kehastab peaosa välismaalane - oivalise hääle ja väga hea näitlemisoskusega Stephan Hansen Norrast. Juudast kehastab Vaiko Eplik, kuningas Heroodest Aivar Tommingas ja Maria Magdaleenat Liisi Koikson. Teistes osades Alexander Lycke (Rootsi), Taisto Noor, Jaan Willem Sibul, Rommel Singson (Filipiinid), Koit Toome, Lauri Liiv, Andres Mähar ja paljud teised.
Georg Malviuse suurejoonelises suvelavastuses teevad lisaks solistidele kaasa Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp ning ansambel Ultima Thule koos Urmas Lattikasega.

"Jesus Christ Superstari" muusikalise juhi ja dirigendi Tarmo Leinatamme sõnul annab nii tugevatest muusikutest koosneva bändi osalemine lavastuse helipildile kindlasti väga palju juurde. Mitmed Ultima Thule muusikud tegid 1990. aastate alguses kaasa ka eelmises "Jesus Christ Superstari" kontsertlavastuses Tallinna Linnahallis, kus dirigendipuldis seisis Leinatamm.

"Jesus Christ Superstari” maailma esietendus toimus Mark Hellingeri teatris Broadwayl 12. oktoobril 1971. Aasta hiljem esietendus see rockooper Londoni West Endis ja muutis kriitikute hinnangul igaveseks muusikaliteatri olemust. 1973. aastal valmis samaaineline film Ted Neelyga peaosas.
1980. aastaks sai "Jesus Christ Superstarist" kõige kauem mängitud muusikal West Endi ajaloos, nüüdseks on see lavalugu jäänud püsima viiendal kohal. "Jesus Christ Superstari" on lavastatud paarikümnes riigis, sealhulgas Keenias, Mehhikos, Zimbabwes ja Iisraelis.

Vanemuise "Jesus Christ Superstari" esietendusele saabuvad Inglismaalt ka tekstiautor Tim Rice ja Andrew Lloyd Webberi olulisim esindaja muusikalide alal David Robinson.
"David Robinson saabub Eestisse Vanemuise kutsel," ütles teatri peaprodutsent Paavo Nõgene, "sest me tahtsime, et nii oluline isik veenduks ise: Vanemuises tehtavad muusikalid on väga kõrgel tasemel."
Paljudele Andrew Lloyd Webberi muusikalidele tekstid kirjutanud Tim Rice külastab Eestit juba kolmandat aastat järjest. Eelmisel suvel käis ta vaatamas Vanemuise muusikali "Aida" ja üle-eelmisel "Evitat".

"Jesus Christ Superstari" mängitakse kuni 20. juunini kokku ainult kaheksa korda.