Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Robin Hawdoni “Sviit” Vanemuises

11.10.2008 10:06

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub laupäeval, 11. oktoobril briti näitleja, lavastaja ja kirjaniku Robin Hawdoni ekstsentriline komöödia "Sviit".

"Sviit" on pöörane naljalugu, milles vahetusse lähevad nii mehed kui ka naised, hotellitoad, voodid - ja kõik muu, mis vähegi minna saab. Tobedad ja koomilised olukorrad ning värvikad tegelaskujud on selle näitemängu võtmesõnadeks.

Teatri draamajuhi Sven Karja sõnul pole stiilipuhast komöödiat Vanemuise repertuaaris olnud mitu hooaega. "Tundus, et nüüd on õige hetk see tõsisemate lugude vahel ette võtta. Näidendi autor Robin Hawdon on alustanud ise näitlejana ja seega valdab hästi ekstsentrilise komöödia tehnilist baasi. Näitetrupilt eeldab see tugevat žanrivaldamist ja näitlejatehnilist virtuoossust. Õnneks on Vanemuisel välja panna trupp, kelle kogemused ei tohiks vaatajat igavlema jätta."

Robin Hawdoni komöödia tõlkis Jüri Karindi, "Sviidi" lavastab Andres Dvinjaninov, kunstnik on Maarja Meeru ning valguskujundaja Imbi Mälk. Lavastuses mängivad vanemuislased Ott Sepp, Alina Karmazina, Margus Jaanovits ja Marika Barabanštšikova ning Pärnu Endla näitlejad Indrek Taalmaa ja Karin Tammaru.

Eestis jõuab Hawdoni looming lavale esimest korda.