Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

RO Estonia loominguline juht Arvo Volmer astub Läti Rahvusooperi dirigendipulti

20.01.2022 11:09

Pühapäeval, 23. jaanuaril 2022 juhatab Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer Läti Rahvusooperis Puccini ooperit "Boheem". Viimati toimus analoogne sündmus 2. detsembril 2021, kui Läti Rahvusooperi peadirigent Mārtiņš Ozoliņš juhatas Estonia teatris "Tosca" etendust. 


Arvo Volmeri sõnul on Rahvusooper Estonia avatud koostööle kõige erinevamate partneritega – teatri sihiks ongi rikkalikuma repertuaari- ja esinejategalerii pakkumine oma kuulajatele-vaatajatele. Lähimate naabritega kogemuste, esinejate ja tulevikus ka suuremate koostööprojektide tegemine on kindlasti loomulikumaid viise selle eesmärgi saavutamiseks. 


"Detsembri lõpus külastas meid Leedu Rahvusooperi kunstiline juht kaaskonnaga, nüüd lähen mina visiidile Riiga, teen seal proove ja juhatan pühapäeval "Boheemi" etendust. Ootan seda suure põnevusega, Läti Rahvusooperi väärikas maja ja tugevate traditsioonidega trupp on ühelt poolt väljakutse ja teisalt suurepärane võimalus juhatada teost, mida hetkel meie oma teatri repertuaaris ei ole," märgib Volmer.


Kunstilist külakosti naabermaalt on aga meie rahvusooperisse oodata juba järgmisel nädalal, kui Mozarti "Võluflöödi" esietendusel astub Öökuninganna rollis Estonia lavale Soome sopran Suvi Väyrynen.