Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

RO Estonia hooaja avasündmused

27.08.2013 16:59

Estonia Awamise piduAwamise pidu – vaid ühel korral saja aasta jooksul

Juba mõne nädala pärast jõuab kätte kauaoodatud festival, kus erinevate juubeliüritustega tähistatakse Estonia maja 100. aastapäeva. Festivali avab 6. septembril Estonia "Awamise pidu" täpselt nii nagu sada aastat tagasi – kontserdi kava ja õhtusöögi menüü järgivad sajanditagust aega. Üritusel osaleb Eesti Vabariigi president, RO Estonia patroon härra Toomas Hendrik Ilves ja Soome Vabariigi president proua Tarja Halonen. Peole saabumisest ja galakontserdist teeb ülekande Eesti Rahvusringhääling. Kontserdi kavas on katkendid Gustav Suitsu poolt Estonia maja avamiseks kirjutatud „Proloogist“, Eino Tambergi „Avafanfaarid“, fragmendid William Shakespeare’i „Hamletist“, balletistseen „Unenäost kujuraiuja töökojas“, sõdalaste koor Evald Aava ooperist „Vikerlased“, stseenid Eduard Tubina balletist „Kratt“, Gustav Ernesaksa ooperist „Tormide rand“, Tõnu Kõrvitsa ooperist „Liblikas“, Wagneri ooperist „Tannhäuser“ ja Verdi „Aidast“ ning Tšaikovski balletist „Luikede järv“. Ajastutruu õhtusöögi menüü ja awamise peo programmiga on võimalik tutvuda siin, piletid on saadaval Estonia kassas, Piletimaailmas ning Piletilevis.

100aastane maja kutsub noored sõbrad külla

7. septembril toimub lastele ja noortele pühendatud päev „Maja kogu perele!“, mille raames toimuvad üritused on lastele tasuta. Kõige pisemad muusikasõbrad on oodatud Talveaeda beebikontsertidele, kus Ooper-Kvartett esitab klassikalise muusika pärle. Tore kink beebidele on kindlasti 3D tegelustekk, mis katab peaaegu kogu Talveaia põranda. Nii saavad väikelapsed kontserdi kuulamise ajal ka tekil olevate kujunditega mängida. Veidi suuremad lapsed saavad maalisaalis koos perega osa võtta põnevast üritusest, kus õpetatakse valmistama maketti teemal, milline võiks Estonia maja välja näha 100 aasta pärast. Rahvusooperi kammersaal muutub aga terveks päevaks õdusaks muinasjutupesaks, kus saab kuulata tuntud ooperilugusid, saateks kuulsamad palad samadest ooperitest. Kõige krooniks on Sinises saalis sel päeval kostüümiparadiis, kus saab kõndida Pipi kingades - proovida selga välja pandud kostüüme ning seejärel lasta end toreda perepäeva meenutamiseks pildistada.
 

Estonia turupäevTeatrilaat
– suurem kui kunagi varem

Pühapäeval, 8. septembril kell 12.00–17.00 toimub Estonia teatri ümber grandioosne laat, kus tutvustatakse rahvusooperi 108. hooaega ja tähistatakse maja 100. juubelit. Esmakordselt võtavad üritusest osa Eesti Kontsert, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Filharmoonia kammerkoor, kes koos rahvusooperi ja -balletiga aitavad igapäevaselt Estonia maja muusikaga täita. Teatrilaadal pakutakse publikule erakordselt laia muusikavalikut ning põnevat meelelahutust, avatud on kohvikud ning toimub suur 108. hooaja piletite soodusmüük. Lisaks hea hinnaga piletitele on võimalus osta Estonia meeneid, trükiseid, plaate, teatrikostüüme ja rekvisiite - nii et uudistamis- ja kaasalöömisvõimalusi jagub kogu perele. Kohale tasub tulla juba varem, sest kell 11.00 avatakse traditsiooniliselt uued jalajäljed kuulsate estoonlaste jäljerajal.

Kogu teatrilaada programm on huvilistele tasuta!