Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Riias toimub Balti Teatri Sügis

21.11.2011 12:03

BaltiTeatriSygis

Balti Teatri Sügis toimub igal aastal ühes Balti riikidest. Seekord on teatrifestivalil seitsmes toimumiskord ja see leiab aset Lätis. Festivalile on kutsutud kaks algupärase teatriteksti põhjal tehtud lavastustust Lätist, Leedust ja Eestist. Tänasel Eesti päeval osalevad festivalil Tartu Uus Teater lavastusega "Ird, K." ning Von Krahli Teater lavastusega "The End".

Enne festival toimus noorte näitekirjanike töötuba, mille tulemusel valmis kolm uut teatriteksti – kaks Eestist ja üks Lätist, ja mis tulevad Riia Rahvusteatris ettelugemisele. Nende hulgas Eesti Teatri Agentuuri 2009. aasta näidendivõistluse võidutöö "Näha roosat elevanti", autor Piret Jaaks, ja Mihkel Seederi "Väga vihane mees", mis võitis esikoha laste- ja noortenäidendite võistlusel. Leedut esindab noorautor Gabriele Labanauskaite. Näidendite esmakordset ettelugemist lavastavad Laura Groza, Andrejs Jarovs ja Jurijs Djakonovs.

Rahvusvahelise viieliikmelise žürii koosseisu kuulub Jaak Allik, Eestist on kohal ka teatriprofessionaalidest delegatsioon. Osaletakse lavastuste aruteludes, noorte teatrikriitikute töötubades ja kahepäevasel konverentsil "Text in contemporary theatre".

Festivalist: http://www.spelmanunakts.lv/lv/page14/