Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Riias annab koolituse Hollywoodi kinotööstuse õppejõud Dov Simens

23.04.2018 13:51

Juuni alguses toimub Riias kolmepäevane filmikool "Hollywood Film School", mille jooksul jagab õppejõud Hollywoodist – Dov Simens – kõigile huvitatuile oma teadmisi kinotööstusest.

Simensi juures on õppinud sellised kino raskekaallased nagu Quentin Tarantino, Will Smith, Christopher Nolan, George Clooney ja mitmed teised. 

Kursus kestab kolm päeva – esimesel ja teisel päeval tegeleb Simens šõubisnesi praktilise poolega – kuidas tehnilisest vaatepunktist filmi teha, kuidas planeerida eelarvet, produtseerida ning filmi levitada. Kolmandal päeval toimub networking-üritus, mille käigus Balti riikide parimad produtsendid ning filmilavastajad jagavad oma edulugusid, arutlevad kohaliku kinotööstuse ja selle väljakutsete üle ning kohandavad kursuse käigus õpitud teadmisi kohalikule turule.

Külalisesinejate seas on produtsent Aija Bērziņa ("Paradīze 89" ("Paradiis 89"), "Es esmu šeit" ("Mina olen siin"), "Ar putām uz lūpām" ("Vahul huultega"), Sergejs Timoņins ("Kriminālās ekselences fonds" kommunikatsioonijuht), produtsent Kristians Alhimionoks ("Svingeri" ("Svingerid"), "Nameja Gredzens" ("Paganate kuningas"), "Blēži" ("Sulid"), leedu produtsent Zilvinas Naujokas ja teised.

Dov Simens on kursusi läbi viinud juba üle 30 aasta, jagades oma õpetusi nii neile, kes pole veel oma erialast karjääri kinotööstuses alustanud kui ka neile, kes juba sel alal tegutsevad. Simensi kursused on toimunud praeguseks juba rohkem kui 34. riigis. Õpilaste hulgas on ka Berliini filmifestivali direktor Dieter Koslick, kes käis kursusel Münchenis ning aasta hiljem kutsus Dovi Berliini esinema. Tunnustatud Raindance'i filmikool, mis edendab juba 25 aastat Suurbritannia kinotööstust, korraldades festivale, seminare ja andes välja Briti sõltumatu filmi auhinda, alustas oma tegevust just Dov Simensi filmikursusega.

Baltimaades leiab koolitus aset esimest korda.

"Hollywood Film School" toimub Riias kinos Forum Cinemas 2.-4. juunini.
Koolitus on inglise keeles, sünkroontõlge läti ja vene keelde.


Rohkem infot: http://filmschool.lv/

Teate edastas:
Katrin Maimik
+37256502721