Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Riia festivalil esindavad Eesti teatrit Vanemuine ja Eesti Draamateater

12.05.2005 16:51

Riias 9.-15. maini toimuval Balti nüüdisteatri festivalil "View 2005" esindavad Eesti teatrit kaks Andrus Kivirähki kirjutatud näitemängu: Vanemuises lavastatud "Romeo ja Julia" ning Eesti Draamateatri "Eesti matus".

Mõlemad Eesti teatrid annavad oma festivalietenduse laupäeval, 14. mail. Vanemuine mängib "Romeo ja Juliat" pärastlõunal Riia äärelinnas asuvas alternatiivse iseloomuga mängupaigas Alfredi Maja. Eesti Draamateatri "Eesti matus" etendub Läti Rahvusteatri saalis. Kokku võtab festivalist osa 10 teatrit Eestist, Lätist ja Leedust.

Mati Undi lavastatud "Romeo ja Julia" esietendus mullu aprillikuus Tartus Sadamateatris ning selles mängivad Vanemuise parimad draamajõud - Tambet Tuisk, Kersti Heinloo, Lembit Eelmäe, Aivar Tommingas, Margus Jaanovits ja Indrek Taalmaa.

Kivirähki "Romeo ja Julia" on Shakespeare'ist inspireeritud armastuslugu, mis esimesel hetkel tundub ehk pisut ootamatu ja lubamatu. Sellest hoolimata on see lugu surematust armastusest, mis saatust trotsides ühineb ka surmas - seekord siis süldipajas.

Priit Pedajase lavastusel "Eesti matus" oli tänavu 23. veebruaril sajas mängukord. Eesti Draamateatri suurel laval on pärast iseseisvusaega selle jooneni jõudnudki see ainus lavastus. Sellest hoolimata, et kaks aastat tagasi tegi "Eesti matus" Draamateatri maja remondi ajal tiiru peale pea kõikidele Eestimaa vabaõhulavadele, on see tükk, mis siiani mängib menukalt ainult täis saalidele. Eestlased armastavad end mõnuga kaeda ka kõverpeeglist.
Andrus Kivirähki näidend on ühe eesti suguvõsa ja ühe kodutalu lugu. Matused on tänapäeval tihti ainuke koht, kus kõik sugulased kokku saavad. Elustuvad ühised mälestused ja lõkkele löövad vanad kired.
Mängivad Jan Uuspõld, Külli Reinumägi, Kersti Kreismann, Aleksander Eelmaa, Martin Veinmann, Merle Palmiste, Lembit Ulfsak, Tõnu Kark ja Ester Pajusoo.

Balti nüüdisdraama festival "View 2005" jätkab 1990. aastate algul katkenud festivali "Balti Teatrikevad" traditsioone. Korda mööda kõigis Balti riikides toimuv festival on võtnud endale eesmärgiks pikaajaliste ja tihedate sidemete loomise Balti teatrite, lavastajate, näitekirjanike ja näitlejate vahel. Tuleval aastal toimub "View 2006" Eestis.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee

Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
545 32 333
kristiina@draamateater.ee