Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Rigolettos” soleerib imetenor Zeffiri

02.12.2007 10:49

Tenor Mario Zeffiri esineb Rahvusooperis Estonia Verdi ooperis "Rigoletto" sel ja järgmisel pühapäeval, 2. ja 9. detsembril Hertsogi rollis.

2007. aasta märtsis, kui Rahvusooper Estonias kõlas kontsertettekandes Bellini ooper "Puritaanid", sai publiku vaimustusetormi osaliseks solist Mario Zeffiri, kes demonstreeris säravaid teise oktaavi fa-noote. Nüüd on imetenor taas Eestisse tulemas, et Hertsogina lavale astuda Neeme Kuninga lavastatud Giuseppe Verdi ooperis "Rigoletto". Nõnda saab Eesti publik kuulda tema esituses ooperimaailma tippaariaid nagu "La donna e mobile", "Questa o quella" jt.

Mario Zeffiri ise ütleb, et muljed eelmisest esinemisest "Estonias" on suurepärased ning et loodetavasti sama meeldivaks kujunevad ka seekordset kaks etteastet. "Mul on hea meel olla taas Eestis ja laulda siin seekord Hertsogi rolli, mida olen laulnud juba üsna mitmes Euroopa riigis," ütleb Zeffiri naeratades. Inimesena on ta avatud ja siiras ning musikaalsuse kõrval ka suurepärase keelteanniga - peale emakeele kreeka keele kõneleb ta ladusalt veel nii itaalia, prantsuse, saksa kui inglise keelt.

Pärast märtsikuist esinemist Eestis on Zeffiri karjäär kiirelt hoogu juurde saanud ja graafik oluliselt tihenenud - seda eelkõige tänu tihedale koostööle maestro Riccardo Muti'ga. "Viimaste kuude jooksul oleme koos esinenud päris palju - Verdi "Reekviemiga" mitmel pool Itaalias ja Maltal, Donizetti "Don Pasquale’ga" Moskvas ja Peterburis, Cimarosa "Don Calandrino'ga" Salzburgis ja Kanaari saartel, Berliozi "Lelio'ga" Veneetsias. Pärast Tallinnat esinen jälle temaga koos Ravennas, seal on tal oma festival," ütleb Zeffiri.

Praegu Itaalias tegutsev Mario Zeffiri on Kreekas sündinud tenor, kes õppis Ateena Ülikoolis algul õigusteadust, kuid siis alustas sealsamas lauluõpinguid. Tänu Maria Callase fondi stipendiumile jätkas ta õppimist Itaalias ja Hispaanias. 1992. aastal võeti ta vastu Milano La Scala juures tegutsevasse kooli Scuola di perfezionamento, kus ta asus õppima maestro Riccardo Muti käe all. Mario Zeffiril on olnud edukas rahvusvaheline karjäär ja ta on üks nõutumaid lüürilisi tenoreid. Ta on laulnud üle 30 tuntuma tenorirolli ning on esinenud paljudel kõige mainekamatel ooperilavadel.

Kasvava rahvusvahelise mainega laulja on ka teine "Rigoletto" külalissolist samadel etendustel, vene sopran Irina Dubrovskaja, kes esineb Gilda rollis. Tema etteaste samas lavastuses sai publiku ovatsioonide osaliseks ka esietendusel. Rigolettot laulavad "Estonia" suurepärased baritonid - 2. detsembril Jassi Zahharov, 9. detsembril Rauno Elp. Mõlemat etendust dirigeerib Jüri Alperten.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: +372 50 68 194,
eero.raun@opera.ee,
www.opera.ee