Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Režissöör Robert Marchand peab Kinomajas avaliku loengu

31.01.2023 11:14

Reedel, 3. veebruaril 2023 algusega 9.00 saab Kinomajas (Uus 3, Tallinn) kuulata Austraalia režissööri Robert Marchandi ingliskeelset loengut.

Loengus keskendub ta ühe filmi näitel tegelaskujukesksele improvisatsiooni protsessile (Character Based Improvisation Process – CBI), meetodile, mis põhineb "elatud reaalsusel". CBI uurib tegelaskuju emotsionaalset ja psühholoogilist seisundit mitme erineva olukorra kaudu. Selle meetodi looja ja kõige tuntum kasutaja on briti režissöör Mike Leigh („Naked“, „Happy Go Lucky“, „Secrets and Lies“). CBI aitab luua detailseid, kompleksseid ja ehedaid tegelaskujusid. Meetodit saab edukalt kasutada üksikisiku- ja grupistseenides, töötamisel valmis stsenaariumitega ja ka improviseeritud draamas.

Robert Marchand on enam kui 25-aastase kogemusega auhinnatud Austraalia filmirežissöör ja õppejõud. Ta on saanud arvukaid auhindu, sealhulgas neli Austraalia Filmiinstituudi auhinda. Marchand on Austraalia juhtiv CBI ekspert. 1993. aastal alustas ta CBI protsessi õpetamist Austraalia Riiklikus Filmi- ja Televisiooniakadeemias. Ta on juhendanud enam kui 100 CBI töötuba näitlejatele, režissööridele ja autoritele Austraalias, Uus-Meremaal, Vietnamis ja Euroopas.

Osalustasu on 25 eurot. Registreerimine toimub aadressil [email protected] (Katrin Tegova).

Pildil Robert Marchand. Foto: erakogu