Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Revüüteater Starlight Cabaret tähistab suurejoonelise revüüfantaasiaga Eesti 100. sünnipäeva

26.03.2018 09:37

Revüüteatri lavastus "Forever Young ehk igavesti noor neiu Eesti" on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja räägib kirglikult kuuma ja irooniliselt vaimuka loo armastusest ja vabadusest, iseseisvusest ja isepäisusest. Sokos Hotel Viru restoran Merineitsi kabareeõhtutel täissaalidele mängitud menukat revüüfantaasiat näeb nüüd kontsertversioonis külalisetendustel aprillis ja mais erinevates Eesti linnades.

Kolmeosaline revüüfantaasia juhib vaataja läbi armastuse wabariigi, armastusevaba riigi ja vabaarmastuse riigi. Lavastus kulgeb peamiselt 20.sajandi kultuuriruumis, kuid jõuab otsaga ka 21.sajandisse. "See on lugu meist endist ja meie unistustest, inimlikust soovist ennast maailmale tõestada, olla parim, imetletud ja armastatud. Soovist olla igavesti noor!", kirjeldab lavastaja Kristjan Kurm. 

Lavale tuuakse 26 suurejoonelist revüünumbrit kümne tantsija ja kolme laulja elavas esituses. Üheks oluliseks teljeks, mille ümber lavastus keerleb on Eesti 100-aastane meelelahutusliku lavatantsu ajalugu. Laval näeb numbreid balletist hip-hopini ja polkast rokini, näeb duette ja klassikalist görlide rivi. Muusikavalikul on tuginetud ennekõike eestikeelsetele ja aegade jooksul kuulsaks saanud lugudele. Lavastuse tantsunumbrite koreograafiad on loonud Elo Unt, Marina Kesler, Argo Liik, Liisa Laine, Liisi Org ja teised. 

Revüüteater Starlight Cabaret tegutseb Eesti Tantsuagentuuri juures juba üheksandat hooaega. Selle aja jooksul on koostöös Sokos Hotel Viru restoraniga Merineitsi valminud viis revüülavastust. Starlight Cabaret truppi kuuluvad paljud Eesti tantsu- ja meelelahutusmaailma artistid, teiste seas astuvad solistidena üles Ira Haak, Nele-Liis Vaiksoo, Kristiina Renser, Kalle Sepp ja Bert Pringi. 

"Forever Young" esietendus toimus 7.oktoobril 2016 Sokos Hotel Viru Show & Dinner restoranis Merineitsi ja seda on tänaseks mängitud 120 korda.

Külalisetendused toimuvad 11.aprillil Pärnu Endla Teatris, 25.aprillil Viljandi Ugala Teatris, 26.aprillil Võru Kandles, 8.mail Rakvere Teatris, 9.mail Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses ja 26.mail Tartu Vanemuise väikeses majas.
 
Etenduste algus kõikjal kell 19.00. Piletid hinnaga 18-23 eurot müügil PILETILEVIS ja PILETIMAAILMAS ning toimumiskohtade kassades. Lavastuse kontsertversioon on kolmes vaatuses ja kestab koos kahe vaheajaga 2,5 tundi. Korraldab SA Eesti Tantsuagentuur.

Tallinna publikul on võimalik veel lavastust vaadata Sokos Hotel Viru restoran Merineitsi õhtusöögiga kabareeõhtutel aprilli lõpuni ning uuel hooajal alates 12. oktoobrist. 



Lisainfo: 
Kristjan Kurm
Mob: 5134787

Taustaks:
Revüüteater Starlight Cabaret koondab Eesti Tantsuagentuuri tantsulise meelelahutuse professionaale ja on tegutsenud aastast 2009. Viru hotelli Merineitsi restoranis esitati esimese kahe hooaja jooksul 61 korda lavastust "Glamour Express", 2011. aastal esietendus Viru ajaloost inspireeritud "Legends of Times" (88 korda). 2013. aastal etendus Eesti Tantsuagentuuri 15. sünnipäeva retroshow "Time after Times" (ühe hooaja jooksul 43 korral). Dokumentaalrevüü "Life is a Cabaret" (2014) oli revüüteatri neljas originaallavastus (mängitud 121 korda). 2016. aasta sügisel esietendunud revüüfantaasia "Forever Young" on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale ja on mängukavas 2018. aasta lõpuni.

SA Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi. Tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmiseks viiakse regionaalselt läbi festivali Koolitants.