Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ateenas tegutsev residentuuriprogramm Onassis AiR kutsub loovisikuid kandideerima

19.02.2024 15:47

Pildi keskel on kollasel taustal kirjas "Open Call 2024-25 Onassis AiR". Teksti ümber on rohelisel taustal fotodest väljalõigatuna rohkelt värvilisi seeni ja meduuse.

Kreekas Ateenas tegutsev residentuuriprogramm Onassis AiR kutsub kunstnikke, kuraatoreid, teatritegijaid, tantsukunstnikke, kirjanikke ja teisi loovisikuid osalema. Residentuuri kandideerimisel on võimalik valida kolme alaprogrammi vahel: Onassis AiR uurimisresidentuurid, Onassis AiR/ONX stipendiumiprogrammid ja Onassis AiR dramaturgia stipendiumiprogrammid. Residentuurid toimuvad vahemikus september 2024 kuni juuli 2025, kandideerimine kestab kuni 4. märtsini 2024.

Onassis AiR uurimisresidentuuri saab tulla ühekaupa ning residentuur kestab kuni kolm kuud. Uurimisresidentuur pakub residendile aega ja ruumi oma uurimisteemale keskendumiseks ning võimalust inspireerivateks kohtumisteks ja vestlusteks. Residentuuri on oodatud loovisikud, kes on huvitatud Ateena kohalikega suhtlemisest ning kogemuste vahetamisest.

Onassis AiR/ONX stipendiumiprogramm kestab kaks kuud ning keskendub uusmeediale ja selle põimimisele teiste kunstivaldkondadega. Kandideerima on oodatud loovisikud, kes huvituvad oma loomingus tehisintellekti, virtuaal-, alternatiiv- ja liitreaalsuse, arvutimängude ja muu sellisega tegelemisest.

Onassis AiR dramaturgia stipendiumiprogramm kestab kolm kuud ning võimaldab eelkõige uurida ja arendada ühe lavastusega seotud materjali. Residentuuri kutsutakse dramaturge ja kollektiive, kes tegelevad dramaturgiaga nii sõna-, tantsu- kui ka muusikateatris, samuti etenduskunstis ja kujutavas kunstis.

Kõigile residentuuriprogrammis osalejatele pakutakse honorari, majutust ja uurimistoetust, samuti kaetakse reisikulud Ateenasse ja tagasi.

Rohkem infot leiab Onassis AiR residentuuriprogrammi kodulehelt.