Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Renate Valme soololavastus Jaapanis

30.07.2012 12:13

Renate Valme Second LandEesti koreograaf ja lavastaja Renate Valme esineb soololavastusega „Second Land“ Okinawas Jaapanis rahvusvahelisel teatrifestivalil Kijimuna Festa.

28. juulist 5. augustini Okinawas toimuv Kijimuna Festa on üks suurimaid teatrifestivale kogu Aasias, mis on suunatud nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Tänavusel festivalil astub üles 56 teatritruppi 20 riigist üle maailma. Eestit esindab festivalil Renate Valme, kes esineb oma soololavastusega „Second Land“ 29. juulil Tokyos ja 2.-3. augustil Okinawas, mis on festivali peamine toimumiskoht.

Kairi Prints on lavastuse kohta öelnud: „“Second Land“ on parimas mõttes second hand. Koreograaf loob uut, varjamata, et uus on alati „teine ring“ – ümbermõtestatud vana. Lavastus paneb mõtlema, kuidas oleme kinni jäänud asjade harjunud tähenduse juurde, peljates kõike uut.“

„Second Land“ on lavastus, mis mahub sõna otseses mõttes ühte reisikohvrisse ja on sellega jaapanlastest korraldajates pisut hämmingut tekitanud – korduvalt on palutud selgitada, kuidas etendus ilma igasuguse transporditeenuse ja isegi lisapagasita Jaapanisse kohale jõuab.

„Second Land“ esietendus 2008. aastal Riias festivalil Homo Alibi. Etenduse kaasprodutsendid on Läti Uue Teatri Instituut ja Kanuti Gildi SAAL.

Vabakutseline koreograaf ja lavastaja Renate Valme on esitanud oma lavastusi ka teatri- ja tantsufestivalidel Saksamaal, Venemaal, Soomes, Taanis, Rootsis, Poolas, Ukrainas, Belgias ja Leedus. Aasatatel 2003 ja 2008 on Valme võitnud Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti.

 

Lisainfo:
Renate Valme
tel 51 67 564
e-post [email protected]