Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Renate Valme lavastus pälvis tähelepanu rahvusvahelisel festivalil

30.05.2011 17:56

Second landNädalavahetusel lõppes Kopenhaagenis ja Malmös laste- ja noorteteatrite organisatsiooni ASSITEJ maailmakongress, kus Eesti esindajana astus üles Renate Valme monolavastusega „Second Land“.

Renate Valme andis kokku 6 etendust täissaalidele ning sai festivalipublikult, kelle hulka kuulusid eelkõige näitlejad, lavastajad, produtsendid ja kultuurikorraldajad üle maailma, väga head tagasisidet. Ühtekokku oli kongressil esindatud üle 50 rahvusliku ASSITEJ keskuse, kuid põhiprogrammi valiti sadade lavastuste hulgast 27 tugevamat. Lisaks etendustele toimus läbi aegade mastaapseimal laste- ja noorteteatri kogunemisel üle 200 erineva esitluse, seminari, töötoa, arutelu ja vastuvõtu. ASSITEJ Eesti Keskuse poolt osalesid üritusel veel keskuse juhatuse esimees Toomas Tross ning liikmed Kirsten Simmo ja Katrin Nielsen.

Renate Valme on vabakutseline koreograaf-lavastaja, kes lõpetas 2002. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Ta asutas 2006. a oma tantsustuudio Dreek Stuudio, kus tegeleb füüsilise teatri õpetamise ja lavastamisega. „Second Land“ esietendus 2008. a Homo Alibi festivalil Lätis. Põhjamaade festivalikorraldajatele jäi lavastus silma 2008. a ASSITEJ Eesti Keskuse poolt korraldatud NB Festivalil Pärnus.

Pühapäevast kuni neljapäevani on käimas järjekordne NB Festival, mida ASSITEJ Eesti Keskus korraldab koos VAT Teatriga Tallinnas, Teatris NO99. Osalevaid teatreid on kokku 10 riigist, pileteid hinnaga 3 eurot saab osta Piletimaailma ja Piletilevi kaudu. Programmiga saab tutvuda festivali kodulehel www.assitej.ee.

Renate Valme kontakt: [email protected], tel 5167564

Pressiteate koostaja:
Kirsten Simmo
[email protected], 55639219