Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Renate Keerdi “PURE MIND” võitis rahvusvahelisel festivalil peapreemia

27.11.2015 14:03

Tartu Uue Teatri ja Kompanii Nii koostöös valminud lavastus “PURE MIND” võitis peapreemia rahvusvahelisel teatrifestivali Valgevenes “II Theatre Youth Forum”. 

Renate Keerd
Lavastuse "PURE MIND" autoriks ja lavastajaks on Renate Keerd, mängivad etendajad Liisa Tetsmann, Taavi Rei, Gerda-Anette Allikas, Maarja Roolaht ja Imre Õunapuu (Rakvere Teater).

"II Theatre Youth Forum" festival toimub üle aasta erinavetes riikides ja festivali fookuseks on noorema põlvkonna lavastajate looming. Minskis 19.-26. novembrini toimunud festivali peeti teist korda. Seekordsel festivalil osalesid ühe valitud lavastusega ühtekokku 13 riigi lavastused, mille olid festivalile valitud rahvusvahelise žürii poolt kahe eelneva aasta jooksul.

Kuna lavastuse "PURE MIND" trupp on juba Eestisse tagasi jõudnud, siis käis eilsel auhinnatseremoonial autasu vastu võtmas Eesti suursaadik Valgevenes Mait Martinson, kes vahendas teatrile žürii kiidusõnad ja saatkonna õnnitlused. Võiduga kaasneb esinemiskutse 2017. aastal toimuvale mainekale Tšehhovi nimelisele Rahvusvahelisele Teatrifestivalile (Chekhov International Theatre Festival) Moskvas.

Hetkel on Tartu Uue Teatri detsembri ja jaanuari mängukavas Renate Keerdi teine lavastus koostöös Tartu Uue Teatriga "Põletatud väljade hurmaa", kuid kindlasti  jõuab mängukavva taas ka lavastus "PURE MIND".

Lavastuse festivalile sõitu toetas Eesti Kultuuriministeerium.


fotod: Gabriela Liivamägi

Lisanfo:
Marie Kliiman
Tartu Uus Teater
projektijuht
+372 53405216