Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Renate Keerdi “Mesta” Kanuti Gildi SAALis

27.05.2005 11:41

26. mail toimus Kiievis rahvusvahelisel Kyiv Travnevy teatrifestivalil Renate Keerdi uuslavastuse "Mesta" esietendus.
Esietendus sai teoks 7-ndat korda korraldataval festivalil, kus Renate Keerd esindas sellel aastal Tallinna linna, kes oli ka sõidu toetaja.
Renate enda sõnul läks esietendus väga hästi -
ilma igasuguste viperusteta ning festivalipubliku sooja vastuvõtu saatel. Samal õhtul esitati veel ka tema varasemat lavastust "Salapärased kõlad nii norskavas öös". Mõlemas lavastuses osalevad Renate Keerd ning näitleja Helgur Rosental.

Eesti publik saab tantsulavastust "Mesta" näha 30. ja 31. mail algusega kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis ning Vanalinna Päevade raames 2. ja 3. juunil algusega kell 23:00.

"MESTA" tegevus toimub Renate Keerdi sõnul "Issanda loomaaias, mis on suur ja kirev". Tantsulavastus on valminud mitmes järgus, kuid põhitöö toimus pikaajalises residentuuris Monty teatris Antwerpenis. Monty teater on Kanuti Gildi SAALi kõrval ka lavastuse kaasprodutsent.

Renate Keerdi võib õigusega pidada üheks lootustandvamaks koreograafiks Eestis, kelle looming on tähelepanu äratanud nii Eestis kui ka välismaal.
Keerd on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu eriala 2002. aastal. Tema lavastusi "Salapärased kõlad nii norskavas öös" ja "mobile home" on esitatud festivalidel Berliinis, Leipzigis, St. Peterburis, Gdanskis, Moskvas, Kaunases, Vilniuses, Helsingis, Kopenhaagenis ja mitmel pool Eestis. "Salapärased kõlad nii norskavas öös" eest pärjati koreograafi Philip Morris Eesti LÄBILÖÖJA 2002 tantsuauhinnaga.

Lavastuses kaasategev Helgur Rosental on samuti Viljandi Kultuuriakadeemia kasvandik ning osalenud Ugala teatri, Von Krahli Teatri ning Tartu teatrilabori lavastustes. Lavataguselt on lavastuse kallal tööd teinud veel Villem Valme ning Valdur Mikita.

Kohe pärast etendusi Tallinnas Vanalinna Päevade raames on Renate Keerd kutsutud Easter Sounds festivalile Nürnbergis.


Priit Raud
priit@tants.ee
50 10 419