Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rein Pakk astub üles monokomöödias “Jan Uuspõld ja tema elu meedias”

12.10.2011 16:09

13. oktoobril Tartus ning 17. oktoobril Tallinnas astub publiku ette Monoteatri uus tõusev täht Rein Pakk palju jutuainet andnud monokomöödiaga “Jan Uuspõld ja tema elu meedias.”

Oktoobri alguses asetas Jan Uuspõllu migreenitulv Monoteatri võrdlemisi ootamatusse olukorda.
Monoteatri juht Karl Kermes: “Kui hooaja algus 20. septembril Anatoli etendusega “Minu hind?” läks sujuvalt, siis ei osanud teise lavatüki hoovõtul selliseid takistusi sugugi ette näha...
Õnneks on Rein Paku näol tegemist mitmekülgse, laiahaardelise ning ülimalt hea sooritusvõimega andeka näitlejaga. Kui Rein kevadel Monoteatriga liitus, sai kokku lepitud, et peale “Jan Uuspõld ja tema elu meedias” teksti loomist asume kohe ette valmistama Reinu enda esimest monokomöödiat, mis pidi lavale jõudma kevadel. Siinkohal aga tegi elu küll kiired ja konkreetsed korrektiivid. Oleme viimase nädala jooksul töötanud tekstimuudatuste ja pidevate proovidega ning ma võin sirge seljaga ja naeratusega näol kutsuda Monoteatri publikut meie etendustele. Rein Paku esituses on Monoteatri laval täiesti uuel tasemel monolavastus”, jätkas Kermes.

Peaosaline Rein Pakk ise arvab tekkinud olukorra kohta järgmist: "Kümne päevaga õppida selgeks pooleteisttunnine monotükk ei ole kaugeltki normaalne ettevõtmine. Aga ega teatrit ei teegi ju normaalsed inimesed! Tükk on tihe ja keeruline ja vahepeal kirun, et kes kurat sellise kiirete pööretega teksti on kirjutanud. Siis tuleb meelde, et ise kirjutasin. Aga lõbus on ikka ka, ega muidu ei roniks lavale."
 
Rein Pakk on Tartust pärit näitleja ja lavastaja, kirjamees ja ettevõtja, karikaturist,  reklaamilooja ja telenägu. Alanud hooajal on Rein Vanemuise koosseisuline näitleja ja lavastaja. Lisaks Monoteatri ja Vanemuise tegemistele on Rein ka seotud Tartu Uue Teatriga, kus koos näitlejana Helena Merziniga pakub publikule rohkelt meeleolukaid hetki Urmas Vadi lavastuse “Rein Pakk otsib naist.
 
Et Monoteatri hooaeg saaks lõpuks rahulikult alata ja kena hoo sisse, langetab Monoteater perioodil 12. oktoober - 20. oktoober oma kõikide etenduste piletihindu kõikides hinnasektorites 20%.

Soodsama hinnaga saab seeläbi osta pileteid oktoobris ja novembris toimuvatele etendustele:
“Jan Uuspõld ja tema elu meedias”, peosas Rein Pakk.
“Minu hind?”, peaosas Anatoli Tafitšuk.
“Isa”, peaosas Jan Uuspõld.