Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rein Oja jätkab Eesti Draamateatri juhina

20.02.2015 12:42

Täna, 20. veebruaril valiti SA Eesti Draamateater juhatuse liikme ehk Draamateatri teatrijuhi kohale tagasi Rein Oja. Valimiskomisjoni kuulusid teatri töötajaid esindanud näitlejad, SA Eesti Draamateater nõukogu liikmed ja Teatriliidu esindaja.

„Rein Oja on hea teatrijuht, kelle asjatundliku ja hooliva pilgu all on Eesti Draamateatri töö olnud korraldatud nii, et see pakuks head töökeskkonda teatriperele ning meeldivaid elamusi publikule. Kõige selle juures avaldab muljet ka teatri väga hästi hoitud finantspool,“ ütles SA Eesti Draamateater nõukogu esimees Paavo Nõgene.

Rein Oja on sündinud 1956. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud konservatooriumi lavakunstikateedri VIII lennu 1978. aastal. Töötanud Tallinna Noorsooteatris/Linnateatris näitlejana 1978–1997, tegutsenud vabakutselise näitleja, lavastaja ja lavavõitluse õpetajana, olnud Eesti Näitlejate Liidu ja Eesti Teatriliidu esimees, 2013. aastast on Oja SA Eesti Filmi Instituut nõukogu liige. Näitlejana on ta pälvinud mitmeid preemiaid, sealhulgas Eesti teatri aastaauhinna meespeaosatäitjale 2006. aastal.
Eesti Draamateatrit juhib Rein Oja 2006. aastast.

Lisainfo:
Tanel Tomson
kommunikatsioonijuht
5202513
tanel.tomson@draamateater.ee