Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rein Oja jätkab Eesti Draamateatri juhina

08.02.2018 14:42

Rein Oja
SA Eesti Draamateater nõukogu valis täna Draamateatri teatrijuhiks ehk SA Eesti Draamateater juhatuse liikmeks tagasi Rein Oja, otsus oli ühehäälne. Juhatuse liikme valimisel osalesid nõukogu nõustavate valimiskomisjoni liikmetena ka teatri loominguliste töötajate esindaja ja Teatriliidu esindaja. Rein Oja uus ametiaeg algab 21.09.2018 ning kestab kolm aastat. Eesti Draamateatrit juhib Rein Oja 2006. aastast. 

"Rein Oja on tõestanud end väga hea, võimeka ning oma kollektiivist hooliva teatrijuhina. Rein Oja on teinud väga head tööd ning saab seda jätkata ka järgneva kolme aasta vältel", ütles SA Eesti Draamateater nõukogu esimees Paavo Nõgene.

Rein Oja on sündinud 1956. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud lavakunstikateedri VIII lennu 1978. aastal. Töötanud Tallinna Noorsooteatris/Linnateatris näitlejana 1978–1997, tegutsenud vabakutselise näitleja, lavastaja ja lavavõitluse õpetajana, olnud Eesti Näitlejate Liidu ja Eesti Teatriliidu esimees, 2013. aastast on ta SA Eesti Filmi Instituut nõukogu liige, 2015. aastast EMTA kuratooriumi liige. Näitlejana on Rein Oja pälvinud mitmeid preemiaid, sealhulgas Eesti teatri aastaauhinna meespeaosatäitjale 2006. aastal.