Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Reedel toimub Vanemuises koostöös Kiusamisvaba Kooliga etendusejärgne vestlusring

18.11.2021 11:30

Vanemuise teatri lavastus „Mitte midagi“ räägib noorte kasvuvaludest, identiteedist ja väärtustest. Reede, 19. novembri etenduse järgselt toimub aruteluring, kus koolinoored saavad turvalises keskkonnas analüüsida nähtut ja tõmmata paralleele igapäevaselt enda ümber toimuvaga.

Arutelule annab sügavama tasandi Kiusamisvaba Kooli esindaja Kati Toobal, kes aitab seada fookust enam praegusel hetkel koolis ja noorte elus toimuva peale.
 
Aruteluringis meenutavad oma kooliaega ka noored draamanäitlejad, kes jagavad oma nooruses kogetud, nähtud ja kuuldud hetki, mis panid mõtlema või tegutsema. Räägitakse õpetajate ja õpilaste suhetest, lastevahelistest julgusproovidest ning tuuakse välja erinevaid olukordi ja võimalikke stsenaariumeid probleemide lahendamiseks.
 
Kasvuvaludraama „Mitte midagi“ viib meid väikesesse Taani linna, kus algab uus kooliaasta. Esimesel koolipäeval teatab üks poistest, et mitte millelgi pole tähtsust ega mõtet, ronib ploomipuu otsa ega tule sealt enam alla, terroriseerides klassikaaslasi oma uue maailmavaatega. Neil ei jää muud üle, kui tõestada talle, et on asju, mis on tähtsad. Et elul on siiski tähendus. Klassikaaslased alustavad täiskasvanute eest varjatud mängu, mille panused suurenevad iga hetkega ja milles osalemiseks on vaid kaks võimalust – kas kõik või mitte midagi.

„Mitte midagi“ ilmus Taanis romaanina kakskümmend aastat tagasi. Selle ausus inimloomuse valgustamisel ehmatas Taani ühiskonda sedavõrd, et kaalumisel oli koguni teose keelamine. Praeguseks kuulub see sealsetes koolides kohustusliku kirjanduse hulka ning on tõlgitud paljudesse keeltesse.
 
Arutelus minnakse süvitsi, miks see romaan keelatud oli ja mis oleks juhtunud, kui kõik laval nähtud oleks toimunud päriselus.
 
Mitte midagi“ tõlkija, dramatiseerija ja lavastaja on Johan Elm. Lavastuses mängivad noored näitlejad Lena Barbara Luhse, Maarja Johanna Mägi, Oskar Seeman, Ken Rüütel, Kaarel Pogga ja Jaanus Tepomees.

Lisateave:
Virge Ratasepp
Vanemuise teatri kommunikatsioonijuht
5815 5392
www.vanemuine.ee