Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rannus mängitakse Barbara lugu

11.08.2007 12:30

6.-12. augustini korraldab Rannu rahvamaja suvekooli Tartumaa harrastusteatrite juhendajatele ja näitlejatele. Peaeesmärgiks on koolituse saamine praktikult. Suvekooli õppetöö käigus saavad näitejuhid vajalikke teadmisi lavakujundusest, muusikalisest kujundusest, lavalisest võitlusest ja näitlejatööst. Toimuvad ka õpitoad näitejuhi abidele.
Harrastusteatritruppide tihedam koostöö sai alguse eelmise aasta sügisel Tartumaa rahvakultuurispetsialisti Astrid Halliku algatusel. Juhendajate mõttetalgutel jäi kõlama soov teha koostööd professionaalse lavastajaga, siit läksidki idanema koolitusplaanid.

Lavastajate ja näitlejate koolituse tulemusena valmiv lavastus toob lavale paikkondliku legendi - Barbara loo. Lavastajaks on vanemuislane Jüri Lumiste, kunstnik Silver Vahtre.

Barbara oli Rannu lossi von Tiesenhusenite kaheteistkümnest lapsest noorim, kes pärast vanemat surma kasvas vendade eestkoste all. Rõngus armus Barbara lossikirjutajasse nimega Franz Bonnius. Kuna tolleaegne seadus ei lubanud perekonnast väljaheitmise või isegi surma ähvardusel aadlikel lihtrahvaga abielluda, põgenesid abieluplaane pidavad Barbara ja Bonnius Rannust. Barbara vennad asusid neid jälitama ja tabasid nad Lätimaalt. Bonnius pääses põgenema, Barbara uputati karistuseks omaenda vendade poolt Võrtsjärve. Peatselt alanud Liivi sõjas sai Bonniusest Poola väejuht ja kättemaksuks oma armsama eest tappis ta sõjas kõik kolm venda.

Barbara on Rannu vallale sümboolne isik. Krahvikroon ehib Rannu valla vappi, uus avatud külakeskus asub endises Barbara pubis ja kannab nüüd nime Barbara Külakeskus.

"Barbara loo" etendused toimuvad 11. augustil algusega kell 19 ja 12. augustil kell 14 ja 19.

Lisainfo:
Liis Jaamets
516 5815,

Astrid Hallik
5649 1696.