Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rännaklavastus “Läbi linna – Karlova” ootab põnevaid lugusid karlovlastelt

08.02.2021 12:40

Juuni alguses etendub Tartus Jaanika Tammaru rännaklavastus "LÄBI LINNA - KARLOVA", mille jaoks kogutakse karlovlastelt ja Karlovaga seotud inimestelt lugusid Karlova eluolu kohta. Läbi lavastuse mõtestatakse linnaruumi Karlovas elanud või seal praegu elavate inimeste lugude kaudu. Lavastus on osa neli aastat kestvast kogukonnateatri projektist, mis iga aasta jõuab ühte Tartu linnaosasse. Alustatakse Karlovast, liigutakse edasi Supilinna, Ülejõele ja Annelinna.

Rännaklavastuses liigub publik näitlejate juhtimisel läbi linnaosa, millesse on integreeritud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite poolt loodud performansid ja installatsioonid. Rännaklavastuse seob üheks tervikuks dramaturg Kaija M Kalvet, lavastuse valguskunstnik on Karolin Tamm, kunstnik Inga Vares ja helikunstnik Kaarel Kuusk. Lugude kogumist alustas meeskond juba 2020. aasta suvel. Kohvilaud lugude kogumiseks sai püsti pandud Autovabaduse puiestee, väikesel tänavafestivalil, Karlova kodukohvikute päeva raames ning lisaks toimus eraviisilisi intervjuusid. 

"Eelmisel suvel panime esimest korda oma köögilaua tänavapilti üles, et kohvi ja tee kõrvale möödujatelt mõni lugu küsida. Iga kogumine oli kogemus omaette. Tore oli ka jälgida, kuidas rõõmus jahmatus muutus äratundmiseks, et miks on killuke elutuba keset tänavat. Praegu on nii külma kui ka tervise tõttu keerulisem õues lugusid koguda ning loodame, et saame kirja teel veel materjali juurde. Olgu see siis kirjeldus lemmikkohast Karlovas, mõnest lapsepõlvekoerustükist või linnalegend," julgustab lavastaja Jaanika Tammaru kõiki oma lugusid saatma.

Kui sul on rääkida põnev lugu Karlova linnajaos juhtunust, jagada mõni enda põnev kogemus või sündmus, mis Karlovaga seotud, siis võta ühendust ja kirjuta meile aadressil [email protected].

FB leht: