Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakverre Vanaema juurde

23.03.2007 17:20

Reedel, 23. märtsil kell 19 esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis Jakob Karu näidend "Vanaema juures". Lavastajaks Üllar Saaremäe, kunstnikutöö tegi Kristi Leppik. Valguskunstnik Eve Teras,  Muusika Siim Randla, osades: Peeter Rästas, Toomas Suuman, Peeter Jakobi, Margus Stalte, Heido Teder, Volli Käro, Helgi Annast, Marin Mägi.

Jakob Karu nimetab näidendit ennast atraktsioonideks maaelust kahes vaatuses, lisades samas, et "see on pigem komöödia, aga tõsine komöödia. Kurb vahel ja nõme. Tegelikkus on kohal, nalja ei saa nalja pärast. See on rohkem kui maaelu kirjeldus; ja vähem kui tegelik maaelu. Ja tegelikult räägib ta hoopis linnaelust ja intellektuaalidest."

Peeter - töötu literaat, keda ühiskonna struktuurid ei toeta, tuleb linnast ära maale vanaema juurde. Maal on kõik ikka nii nagu tavaliselt - kuusehekk kohiseb, peldik haiseb, pekiliha ja kapsas kõrbevad ahjus, Tiit ja Aivar võtavad viina, Eesti Raadio räägib uudiseid.
Maaelu on harjumuste rida. Maal tehakse ikka nii, nagu on alati tehtud. Maaelu on tegelikkus, mida ei saa kontrollida. Maal on igav. Aga teatud eas hakkab inimene igavust tahtma, seda enesele otsima. Teatud eas hakkab inimene isegi maaelu taluma. Vist.

Lavastaja Üllar Saaremäe sõnul ei tasu karta, et tegemist on ainult kunstiinimestele või karvastele mõistetava teatrieksperimendiga, kuigi ega see väga vale ka ei ole.

"Vanaema juures" on Eesti Näitemänguagentuuri 2005. aasta näidendivõistluse II preemia laureaat (I preemiat ei antud). Sama autori "Asjade seisu" on mängitud Eesti Draamateatris Tiit Ojasoo lavastuses.

Lauri Aav
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juhataja
53 26 7777
[email protected]