Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakveres avatakse Erik Alalooga isikunäitus “A cock-work orange”

06.06.2017 14:10

Neljapäeval, 8. juunil kell 18.00 avatakse Rakveres Nortsu tee angaaris Erik Alalooga isiknäitus  "A cock-work orange".

Alalooga on vabakutseline visuaalkunstnik, esitaja, lavastaja, helikunstnik, õpetaja,  kultuurikorraldaja ning rühmituse Postinstrumentum asutajaliige. Ta on peamiselt tuntud analoogtehnoloogiliste lahenduste poolest oma kunstiteostes. Alates 2005. aastast on ta oma loomingulise fookuspunkti asetanud inimese ja masina vahetu füüsilise suhte uurimisele ja käsitlusele. Erik Alalooga on esinenud näituste ja performance´itega Eestis, Põhja- ja Baltimaades, Saksamaal, Venemaal, Šveitsis, Austrias, Prantsusmaal, USA-s, Austraalias.

Sündnud 1974. aastal Tallinnas on Erik Alalooga lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri eriala bakalaureuse ning interdistsiplinaarsete kunstide (IDK) eriala magistrikraadiga. Ajavahemikul 2006 – 2010 töötas EKA-s IDK õppetooli dotsendina ning 2010 – 2013 tegevuskunstide (TK) õppetooli juhatajana. Lisaks Eesti Kunstiakadeemiale on juhendanud kursuseid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning Põhja- ja Baltimaade kunstikoole ühendavas DAMA koostöövõrgustikus.

Nortsu angaaris avatavat näitust "A cock-work orange" kirjeldab Alalooga järgmiselt :

"Seks inimesega on nii üheksakümnendad" on öelnud Taavi Eelmaa. Aga võibolla ei öelnud. Või ei olnud see tema kes ütles. Vahet ei ole. Tabavalt öeldud igatahes. Interaktiivne installatsioon "A cock-work orange" võtab seda kuulda. Panna võib kõike, mis ei liigu! Peamiselt elutuid objekte. Kujuteldamatu võimutunne, mida otsivad Alex ja sõbrad "Kellavärgiga apelsinis", annab ennast kätte juba enne teatrisaali neljanda seina taha peitupugemist! Abivahendid ja näitlik õppematerjal kohapeal olemas! 

Kohale saabuvalt publikult ootame avatud meelt ja mängulisust. Samal õhtul kell 19.00 on samas kohas Rakvere teatri suvelavastuse "Kellavärgiga apelsin" esietendus.

Näitus "A cock-work orange"
 
Foto eksponaadist, autor Erik Alalooga.
Lisainfo
Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
+372 56 201 297
+372 329 5440