Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris viimase 10 aasta publikurohkeim aasta

05.01.2016 11:05

2015. aastal vaatas Rakvere Teatri etendusi 72 468 külastajat. Kui lugeda kokku need, kes käisid Rakvere Teatrikinos, Jazzuklubis, osalesid sarjas „RT esitleb“ ja muudel teatri korraldatud üritustel, saame publiku üldarvuks ligi 85 500 külastust. Seega on Rakvere Teatrisse tee leidnud viis Rakvere linnatäit inimesi.

Maailma parim küla
Publikunumbri kasv on vaid üks möödunud aasta märksõnadest. Rõõmu teeb suvelavastuse „Maailma parim küla“ õnnestumine, koostöö jätkumine välislavastajate ja välis-eesti kogukonnaga ning edukalt käivitunud uued algatused - RT Matinee, RT Vestleb ja RT muusikaviktoriin. Kui etenduste arv oli 383, siis kõiki ettevõtmisi kokku oli nii palju, et aasta kõigil päevadel toimus teatris kaks üritust.
 
"Meile teeb head meelt viimase kümne aasta suurim külastajate arv. See näitab,et oleme jätkuvalt õigel kursil ja publik hindab meid," kommenteerib teatridirektor Velvo Väli.
 
Uus, 2016. aasta stardib uue hooga: juba 6. veebruaril esietendub vene lavastaja Filipp Losi käe all uuslavastus „Ausammas“. Kevadel alustavad prooviprotsessi veel neli lavastust, millest 2 jõuavad publiku ette enne suve ja 2 näevad ilmavalgust sügisel. Suvi pakub Rakvere Teatris kuhjaga põnevust ja üllatusi. Rakveres, Pika tänava hoovis, esietendub Raivo Trassi lavastamisel Andrus Kivirähki „Maailma otsas“, milles astub üles kogu trupp, lisaks väga väärikaid külalisi ja kohalikud isetegevuslased. 6.-9. juulini ootab Rakvere ärksaid teatrihuvilisi rahvusvahelisele etenduskunstide festivalile „Baltoscandal“, mis teeb ülevaate uusimatest suundumustest Euroopa ja maailma teariskeenel.