Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris vesteldakse täna eestlastest ja eestlusest siin- ja sealpool piiri

27.04.2018 11:12

Rakvere Teatris toimub järjekordne kohtumisõhtu sarjast RT Vestleb. Täna, 27. aprillil 2018, orienteeruvalt kell 20.30 (peale etendust "LA H US") on kõik oodatud väikse maja kohvikusse, kus võetakse vaatluse alla eestlased siin ja sealpool piiri.

Märtsi alguses esietendus Torontos asuva  Estonian Studies Centre / VEMU  tellimusena näidend "LA H US", mis on kingitus EV 100. sünnipäevaks. Oleme kutsunud teatrisse moderaator Erni Kasega vestlema lavastusest tõukuvatel teemadel emeriitprofessori ja politoloog Rein Taagepera, kirjandusteadlase ja õppejõu Tiina Kirsi ning lavastaja Üllar Saaremäe.

Püütakse leida vastuseid mitmetele küsimustele, millele otsib vastust ka lavastus: Kuidas väliseestlane suhestub  Eestiga? Kas on raske olla väliseestlane? Kas väliseestlaste seas on  tabuteemasid, millest ei räägita ja püütakse unustada? Kas selliseid teemasid on ka kodueestlastel? Kas ja millised on väliseestlaste ootused kodueestlaste osas? Kas on mingeid norme/kombeid, millele vastavust oodatakse teiselt poolelt? Kas väliseestlasi valdab identiteedikriis ja kuidas sellega toime tulla? Lavastusprotsessi kodu- ja väliseestluse tundlikest ja liigutavatest punktidest räägib lavastaja Üllar Saaremäe. Ning üle ega ümber ei saa vestlusõhtu külaliste enda põnevatest elulugudest. Kohtumisõhtu on tasuta ja oodatud on kõik, ka need,kes on lavastust varem näinud või alles plaanivad külastada.