Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris toimub luuleõhtu ja näituse avamine

15.01.2013 16:31

Luuleõhtu17. jaanuaril toimub Rakvere Teatrikohvikus algusega 17:17 kõikidele kultuurihuvilistele, eriti luulehuvilistele, üks tore sündmus. Nimelt loevad sel õhutpoolikul oma armastusluulet kaks persooni, kes omas ringis suuremat tutvustamist ei vaja - Albert Trapeež alias Leonhard Lapin ning Hannes Varblane. Mõlemaid võiks nimetada meie kirjandusruumi grand old man'ideks, esimesel ilmunud ca 20 kirjandus– ja luuleraamatut, teisel 8 luuelkogu ja ka mitu proosatekste sisaldavat üllitist. Tegu on kahe väga eriilmelise poeediga. Kui esimese luuletustes me kohtame armastust kui ostekohest ja lihalikku, siis teise puhul esineb see sagedasti looritatud ja valuliku allegooriana.

18. jaanuaril kell 17:17 avatakse Rakvere Teatrigaleriis (suure maja fuajee) Alar Raudoja isiknäitus „LEONARDO ja INGLID“. Näitus võtab kokku autori loomingu viimase viie aasta jooksul, kus kunstnik on tegelenud oma sisemise mina otsingutega. Kunstniku alterego LEONARDO on püüdnud lahendada müstilisi koode ja mõistatusi ning muuta need lihtsateks argieksistentslikeks kujutisteks.

Hüperego otsingud on viinud Leonardo kokku inglitega ja nende maailmaga.

Inglitel ei ole kuju. Nad ilmuvad meile erinevalt, olles vastavuses meie uskumustega.

Inglid, kellega olete kõige lähemas ühenduses, olete tegelikult ise ühel teisel eksistentsi tasandil. Nad ei ole teist eraldi seisev jõud. Inglid on need, kes me ka ise tegelikult oleme. Näitus

 

Üritused on tasuta!
 

Kaduviku nimel,
Maarja Kaasik
Rakvere Teatri Turundusspetsialist
[email protected]
+372 56 201 297
+372 329 5440
www.rakvereteater.ee