Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris loetakse ette auhinnatud näidend Vootele Ruusmaalt

06.12.2023 12:54

18. detsembril 2023 kell 20.00 toimub Rakvere Teatrikohvikus uue algupärase lühinäidendi ettelugemine koos autori helikujundusega: lugemisele tuleb Vootele Ruusmaa lühinäidend "Keti viljad", mis pälvis Eesti Teatri Agentuuri 2023. aasta näidendivõistlusel III koha.

Vootele Ruusmaa on mitmekülgne inimene, keda näeb Rakvere Teatris üsna tihti. Teatriga on ta seotud juba aastaid, nii muusikalise kujundaja ja heliloojana (lavastused "Kellavärgiga apelsin", "Robin Hood", viimati "Hääl minu sees") kui ka näitlejana ("Romaan", "Paunvere poiste igavene kevade", "Lihtsalt, rõõmuks"). Ruusmaa on ka avaldanud kaks luulekogu, millest teine, "Purgatoorium", sai Bernard Kangro nimelise kirjanduspreemia.

Näidendivõistluse žürii iseloomustas "Keti vilju" järgmiselt: "Olenemata nappusest jäi Vootele Ruusmaa tekst säravalt silma oma paeluva oskusega inimpsüühikat analüüsida. Ema ja poja dialoog vaheldub otsekõnega publikusse (või enda sisse), mõjumata kordagi üleliigse seletamisena. See vaatab lihtsa olukorra taha ja näeb seal rohkemat, kurvemat, ilusamat. Napp, kuid terviklik. Tugeva kaasatõmbejõuga." (Sirp, 03.11.2023)

Õhtut juhib ja autoriga vestleb Urmas Lennuk. Näidendit loevad Eili Neuhaus ja Madis Mäeorg. Helide ja kõlade eest hoolitseb kohapeal autor ise.

Üritus on tasuta.

Pildil Vootele Ruusmaa. Foto: Eneli Rimpel