Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris esietendus “Talv laua all”

16.02.2004 10:28

13. veebruaril esietendus Rakvere Teatri väikeses saalis Roland Topori näidend "Talv laua all". Ronald Topor (1938-1997) oli pärit Prantsusmaalt, Pariisist, kus ta sündis Poola juutidest emigrantide perekonnas. Topor lõpetas Pariisi Kõrgema Kaunite Kunstide Kooli, tegutsenud on kunstnikuna, kostüümikavandajana, näitlejana, lavastajana ja kirjanikuna. 

Näidend "Talv laua all" sisaldab lavastaja Üllar Saaremäe arvates nii huumorit, poeetilisust kui ka erootilisust. "Armastus kahel korral," resümeerib ta trupi kohtumist Topori näidendiga.

Florance on naine. Dragomir sisserännanud mees. Nad elavad Pariisis. Florance üürikorteris ja Dragomir tema kirjutuslaua all. Selles kõiges poleks midagi kummalist, kui Florance ühel päeval nööpi ei kaotaks. Just kadunud nööbi otsingud toovad päevavalgele Dragomiri saladuse. Kuid mis juhtub veel siis, kui Pariisi saabub Dragomiri kaasmaalne Gritzka? Kui Florance'i sõbratar Raymonde avastab laua all talvituvad pagulased? Kui Florance'i toimetaja härra Thyl neiule ettepaneku teeb?

Autor ise on oma näidendi idee kohta öelnud: "Kui sisserändajaid peetakse alamateks inimesteks, siis miks ei võiks nad laua all eladagi?"

Näidendi on tõlkinud Ülle Dreifeldt. Kunstnikutöö Kristi Leppikult. Muusikaline kujundus Peeter Rästaselt. Liikumise seadis Oleg Titov.
Osades: Anneli Rahkema, Margus Stalte, Kersti Tombak, Peeter Rästas (külalisena) ja Heilo Aadla.