Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris esietendub rahvusvahelise triloogia teine osa – „Petroskoi“

18.02.2014 14:51

PetroskoiRakvere Teater alustas 2013. aastal koostööd kahe soome teatriga. Projekti raames esietendusid kõigis kolmes teatris piiripealseid probleeme käsitlevad lavastused, mis moodustavad temaatilise triloogia. Kui suvel sai näha Rakvere Teatri lavastust „köök/keittiö“ ja sügisel ootab oma järge Lahti teatri Vanha Juko „Kullervo“, siis nüüd ja praegu jõuab eesti lavadele Tampere teatris Telakka lavastatud „Petroskoi“.

See on lugu väikesest kogukonnast nimega Petroskoi, mis asub Soome ja Venemaa piiri peal ja mis keeldub elamast kaasaegse maailma reeglite järgi. „Petroskoi“ on ood väikerahvaste elujõule ja vajadusele laulda, tantsida ning jutustada lugusid. Kuidas on võimalik ellu jääda ida ja lääne, vaesuse ja rikkuse, vana ja uue piirialadel? Koreograaf-lavastaja Ari Nummineni ja trupp tegeleb nende küsimustega rütmi, muusika ja liikumise abil. Hoogne lavastus on tänapäeva teatri väljendusviise laialt kasutav kihiline reis, mis saab oma idee Petroskoi värvika ajaloo ja tänapäeva vahelt.

Etendustes teevad kaasa kõigi kolme teatri näitlejad ja lavastust mängitakse Eestis ainult 9 korda. Teatrite koostööprojekt pälvis ka 2013 Soome riikliku teatripreemia.

Etendus on soome keeles ja tõlgitakse tiitritega eesti keelde.