Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teatris esietendub N.Simoni “Lollid”

30.11.2004 12:27

Loll on olla loll! Aga kui ollakse nõnda loll, et sellest ise arugi ei saada? Ja peetakse end kaunikesti arukaks? Võib-olla koguni kõige arukamaks? Tänapäeval pole lollide leidmisega tarvis palju vaeva näha. Tänapäeval leiab isegi loll endast veel lollima. Öeldakse: otsi lolli ja leiad ka.

Rakvere Teatris juba sel reedel, 3. detsembril (tõsi küll, remondi tõttu Haljala Rahvamaja saalis) esietenduv Roman Baskini lavastatud Neil Simoni komöödia on võtnud ette ei suurema ega väiksema ülesande, kui mõnelegi neist küsimustest vastused leida.
 
Kuskil kaugel-kaugel on üks küla nimega Kuliyentchikov. Kõik, kes seal elavad, on aga juba sünnist saati lollid. Sedamoodi näeb ette needus, mis aastaid tagasi peale pandud. Külaelanikud olesklevad iga päev oma õndsas lolluses ja ootavad, et tuleks õpetaja, kes nad targaks teeks ja seeläbi küla needusest vabastaks. Ja õpetaja tulebki...
Samas on ju põhjendatud küsida: kas sellises külas elavad inimesed ise ikka saavad aru, milline needus neil peal on? Ja kui saavadki, kas nad siis üldse tahavadki oma lolluse needusest vabaneda? Või nagu ütleb lihunik Slovitch: "Kujuta ette: see needus kaob ära ja tuleb välja, et ma olen päriselt napakas." Ja üldse: võib-olla ei asugi see veidra nimega küla meist eriti kaugel?

Üks on kindel: "Lollid" on allegooriline komöödia, mille tegelasi võib igaüks ära tunda just nii lähedalt oma ümber, kui julgust on.

Peaosades Üllar Saaremäe ja kevadel Lavakunstikooli lõpetanud Marin Mägi (külalisena). Olulistes osades Erik Ruus, Volli Käro, Märt Avandi, Tarvo Sõmer, Liisa Aibel, Hannes Prikk, Kersti Tombak ja Peeter Jakobi.

Pärast esietendust seavad "Lollid" oma sammud Pärnu (7.12), Kuressaarde (13., 14.12) ja Lihulasse (15.12) ning uuel aastal ootavad ees juba Karksi (10.01), taas Pärnu (16.01), Tallinn Salme Kultuurikeskus (17.01) ja Võru (26.01).

Ott Karulin
Rakvere Teatri reklaamijuht
tel: 52 08 498; 32 95 443
e-post: [email protected]