Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris esietendub “Gupi”

06.04.2006 11:23

Neljapäeval, 6. aprillil esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis Vassili Sigarevi "Gupi", mille lavastab Erki Aule. Kunstnik on Maret Kukkur, teksti on tõlkinud Peeter Volkonski.
Mängivad Tiina Mälberg, Erni Kask või Märt Avandi ja Tarvo Sõmer, akordionil Tarmo Kesküll.

Vassili Sigarev on Vene kaasaja dramaturg, kelle tekstid pole varem eestikeelsetena lavale jõudnud. Erki Aule on teinud mitmeid lavastusi Salong-Teatris, kuid õpib nüüd Moskvas. "Gupi" on tema magistritööks.

"Gupi" on lugu ühest naisest ja kahest mehest. Ühega meestest on Gupi, nagu teda kutsutakse, ka abielus, teist aga kohtab juhuslikult. Või kas ikka on nii?

Autor on ise teksti määratlenud kas komöödia või tragöödia ja lavastajagi on püüdnud seda rida hoida. Nii ei teagi, mida lubada, kas naeru või nuttu või vana head naeru läbi pisarate?
Lavastaja ütleb kavalehel: "Inimestel on õnn ja õnnetus elada omaenda fantaasiamaailmas. Me kujutame ette mitte ainult seda, et elu võib olla nagu teater ja teater on nagu elu, vaid me kujutame tihti ette ka seda, et me oleme hetkel väga õnnetud. Aga mina ütlen, et kõik on hoopis teisiti? Me oleme kogu aeg õnnelikud ja kõik üllejäänu on lihtsalt meie fantaasia. Ma ainult ei tea, kas see on tegelikult ka nii või on see ainult minu fantaasia. Ja ma isegi ei tea, kumb variant parem oleks. Ma ei tea tegelikult elust üldse mitte midagi ja tänu sellele on mul kogu aeg põnev. Nagu teatris."


Ott Karulin
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
Tel: 32 95 443; 52 08 498
E-post: [email protected]