Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris avatakse Mattias Sonnenbergi isikunäitus

05.11.2019 14:12

Rakvere Teatris avatakse reedel 8. novembril 2019 kell 17.17 Mattias Sonnenbergi isikunäitus "LED-luminarism". Näitus on üleval kuni 2. veebruarini 2020. 
 
Mattias Sonnenberg on autor, teatri- ja balletikriitik, maalikunstnik ning komponist. Kaasautor ja koostaja Ülle Ulla ja Mattias Sonnenbergi raamatule "Ma armastasin Estoniat", teatri- ja balletikriitikuna kirjutab ajakirja "Teater Muusika Kino" ja oli TMK 2018. aasta laureaat kolumniga "Tennessee Williamsi "Tramm nimega Iha" teatris, kinos, muusikas ja kujutavas kunstis". Maalikunstnikuna osaleb peamiselt ühisnäitustel, millest viimased osavõtud on olnud Pärnu Kunstisuvel, kuhu komponeeris 2016. aastal maalidele lisaks ka tunnise näitust saatva muusika neljale teemale "Labürint". Eesti Postiga andis välja olulise projektina "Eesti ballett 100" juubelipostmargi ning oma projektides ja töödes on tegev laiemagi ampluaaga.
 
Näituse pealkirjaga tõstab autor esile enda poolt defineeritud kunstistiili ehk LED-luminarismi. Tööde eksponeerimisel loovad postmodernse maalikunsti, kuid ka abstraktse maalikunsti tööd ja LED-valgustus omavahelise sümbioosi, mis teadaolevalt eristub varasematest valguskunstiga seotud vooludest ning täpsemalt jaguneks postmodernseks LED-luminarismiks ja abstraktseks LED-luminarismiks. Et luua näituse LED-luminarismile tasakaal, siis on esil ka ilma valgustuseta postmodernsed, abstraktsed ja abstraktrealismi stiiliga teoseid. Näituse soe LED-valgustus ühildub talviste ürituste atmosfääriga ja Urmas Lennuki uue lavastusega "Made in China", sest maalipealkirjad läbivad ka selliseid riike nagu Hiina, Taivan, Korea, Jaapan ja Bangladesh.
 
Näitus on pühendatud oma kõige lähedamast rolli mänginud inimesele vanaemale Ülle Ullale, kelle sünnipäev on avamisega pea kõrvuti ehk 10. novembril. 
 
Mattias Sonnenbergi isikunäitus on esil väikese maja teatrikohvikus, fuajees ja jalutusruumides. Kuna tegu on teatriruumidega, siis näitus on kinnine, kuid avatud publikule poolteist tundi enne etendust ja samuti on võimalik näitust külastada eelneva kokkuleppega peakunstnikuga 56 452 328, Eveli Varikuga.