Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris astuvad lavale TAVALISED INIMESED!

17.03.2004 11:54

Reedel, 19. märtsil esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis Franz Xaver Kroetzi "Tavalised inimesed kaks ehk inimene Meier" (Mensch Meier).

Tõlkija Martin Algus. Lavastaja Ingomar Vihmar (külalisena). Kunstnik Maret Kukkur. Osades Marika Varik, Erik Ruus ja Hannes Prikk.

Saksa päritolu Kroetz on kirjutanud näitemängu igapäevasest elust, kus rutiin omandab niivõrd igapäevase mõõtme, et muutub juba seikluseks omaette. Näitemängu keskmes on perekond Meierid - naeruväärsusesse kalduv liinitöölisest pereisa, tolmuharjaks muundunud koduperenaine ja oivikust poeg, kes habemenoal tantsida üritab.

Näidendi autor F. X. Kroetz on sündinud 1946. aastal Lääne-Saksamaal Münchenis. Tema esimesed katsetused näitekirjanduse vallas kandsid tugevat sotsiaalkriitilist pitserit. Kroetzi algusaastate loomingut on iseloomustatud sõnapaariga "super-naturalism".
"Mensch Meieri" kirjutas Kroetz pärast pettumist kommunistlikus parteis, mille liige ta mõned aastad oli. Näitemängus leidub tagasipöördumist kirjaniku varasemate ideoloogiliste tõekspidamiste juurde. Pärast maailmaesietendust 1978. aastal on näidend võitnud suure populaarsuse ning seda on mängitud paljudes teatrites väljaspool Saksamaad.


Rakvere Teatri kirjandustuba
tel. 32 95 443
[email protected]