Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teatris algas 80. juubelihooaeg

13.08.2019 17:25

Rakvere teatri kollektiiv naases tööle. Töötajaid tervitasid teatrijuht Velvo Väli ning peanäitejuht Peeter Raudsepp. Peale tervituskõnesid ja lühiülevaadet algaval hooajal eesootavast koguneti teatri ette traditsioonilisele ühispildile.

Esimeste etendustena mängitakse edasi suvelavastusi - "Miks Jeppe joob" Kolgakülas ning "Loojanguekspressi" Rakvere Raudteegetos - seda on võimalik näha veel vaid kuuel korral. Hooaja esimene väljasõit viib trupi Pärnusse, kus mängitakse kevadel esietendunud komöödiat "Kaks tosinat tulipunast roosi". Sealt edasi ootavad ees Elva, Mooste, Paide, Haapsalu ning teised suuremad ja väiksemad teatrimajad.

Sisehooaja avame ametlikult 13. septembril, mil esietendub väikses saalis Madis Kalmeti käe alla lavaküpseks saanud tuntud filmimehe Ingmar Bergmani "Nagu peeglis". See on skandinaavia perekonnalugu neljale näitlejale, kus habraste suhete ja kiivuste keskel püütakse leida armastust ja vastuarmastust. Peaosas on Grete Jürgenson. 

Alanud hooaja esimeseks suure saali lavastuseks on oktoobris lavale jõudev Anton Tšehhovi "Onu Vanja" Eili Neuhausi lavastuses, peaosades Hannes Kaljujärv, Velvo Väli ja Ülle Lichtfeldt. Urmas Lennuk jätkab aga oma eesti inimeste lustlik-nukraid mänge, kuid lisades ka globaalsemaid teemasid. Seekord luuakse tekst koos näitlejatega ning lavastuse pealkirjaks on "Made in China" - publiku ette jõuab see novembrikuus.

Detsembrikuus toob Kersti Heinloo lavale laste jõululavastuse. Veebruaris tähistame suurema peoõhtuga teatri 80. juubelit, millega seotud üritused algavad juba hooaja alguses ja jätkuvad kogu teatriaasta vältel. Sellest veidi nostalgilisest meeleolust saab olema kantud ka uue aasta alguses Toomas Suumani lavastatav lauluõhtu meie musikaalsete näitlejatega, kus hakkavad kõlama nii estraadi- kui ooperiklassika. Peeter Raudsepa juhtimisel valmib väikses saalis prantslasest nüüdisdramaturgi Florian Zelleri draama "Ilma sinuta", kus fantaasia ja reaalsus põrkuvad teineteisega saatuslikus armukolmnurgas või isegi nelinurgas. Peaosades on Eduard Salmistu ja Ülle Lichtfeldt. Kevadel on oodata Rakverre lavastama taas Andres Noormetsa, Eili Neuhaus toob aga Tarvo Sõmeriga peaosas lavale jonnaka soome mehe loo – Tuomas Kyrö "Vana toriseja"

Tuleval suvel, 1.-4. juulini 2020 toimub 16. korda rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal. Publiku ette jõuab Kolgakülas taas menulavastus "Miks Jeppe joob?".

Rakvere teater jätkab publiku poolt hästi vastu võetud matineede, näituste ja sarjadega "RT vestleb", "RT muusikaviktoriin", "RT muusika" ning "RT luulesari KUU KUTSE", mis sel hooajal seostuvad just juubeliaastaga.

Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
+372 56 201 297
+372 329 5440