Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatril on “kivid taskus”!

17.09.2003 16:21

Reedel, 19. septembril esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis Marie Jonesi "Kivid taskus" (Stones in His Pockets), mille on  tõlkinud ja lavastanud Peeter Volkonski (külalisena).

Kunstnik Hardi Volmer (külalisena). Muusikaline kujundaja Üllar Saaremäe. Kõikides osades: Peeter Jakobi ja Eduard Salmistu

Tegemist on iiri filmiteemalise näitemänguga, milles kindel koht kiiretel muutustel ja rollivahetustel. Lavastaja on järginud autori nõuet, et kaks peategelast mängivad ka kõiki teisi rolle. Näitemängu sündmustik leiab aset väikese küla lähistel Kerry maakonnas. Ameerika filmikompanii kasutab statistidena kohalikke külaelanikke, et filmile naturaalsust lisada. Suurrahvale omane hoolimatus ja ükskõiksus päästab valla hale- traagilise sündmusteahela. Ootamatult poetuvad taskusse kivid, kuid mitte selleks, et veretööd korda saata.
Kivid hoiavad maa peal. Ja kivid tõstavad lendu. "Kivid taskus" ongi lüüasaanute võitlus pärast lahingut, kus selgitatakse erinevaid inimlikke tõdesid.

"Kivid taskus" autor Marie Jones (53) on Iiri näitekirjanik ja mitmete teatrite asutaja. Eestis tuntakse teda eelkõige näitlejana: Sarah Conloni roll Sheridani filmis "Isa nimel2 (In the Name of the Father).
Tema näitemängu "Kivid taskus" on edukalt lavastatud ja mängitud nii Euroopas kui ka Ameerikas. Naisnäitekirjanik elab sünnilinnas Belfastis.


Urmas Lennuk
Rakvere Teatri kirjandustuba