Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatrikino akendel saab vaadata näitust “Naise elu lõuend”

23.03.2021 08:26

Esmaspäevast, 22. märtsist 2021 alates saab Rakvere Teatrikino akendel vaadata näitust "Naise elu lõuend". 

Kuna maja on klaasist, siis on võimalik fotosid ja naiste ilu nautida tervislikul moel ümber maja jalutades. "Fotod osutusid nii suurteks ja võimsateks, et idee sel moel neid eksponeerida sündis mu peas kohe," kõneles Rakvere Teatri peakunstnik Eveli Varik. "Pargipuude peegeldused lisavad naistele ainult võlu ja ajatust juurde," lisas ta.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu näituse "Naise elu lõuend" keskmes on lasterikka pere ema. Näituse ideeks on naiselikkuse kuvand läbi sajandite, tuues esile emalikkust, naturaalset ilu, naise kindlat ja aktiivset kohta ühiskonnas.

Näitus "Naise elu lõuend" koosneb kolmeteistkümnest naise fotost. Fotod on lavastatud vanade maalide eeskujul. Idee ja teostuse taga on fotograaf, stilist ja meigikunstnik Tiina Kukk ning juuksur Kristin Aarma.

Peategelane on igal fotol eesti naine, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning on silma paistnud aktiivse ja pikaajalise kogukonnatööga. Projektis osalenud 13 emal on ühtekokku 58 last.

"Soovime peegeldada naise olemust ning näidata, et emadus ei kahanda naise väärtust ega ilu. Emaks olemine toob esile naiselikkuse," rääkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. "Meie organisatsiooni kuulub väga suur hulk inspireerivaid, kauneid ja aktiivseid naisi, valiku näituse peategelaste osas tegime aktiivse kogukonnatöö panuse põhjal – välja valitud naised on pikkade aastate vältel oma aja, energia ning tahtmise lasterikaste perede huvide eest seismisesse panustanud," lisas Õunap. Kolmeteistkümne naise seas on ka Lääne-Virumaa Suurte Perede Ühenduse esinaine Reet Lainla.

Näitus jõuab Rakverre Eesti Lasterikaste Perede Liidu, MTÜ Lääne-Virumaa Suurte Perede Ühenduse, Rakvere Teatri ja Rakvere Kultuurikeskuse koostöös.

Näitust saab vaadata Rakvere Teatrikino akendel ka aprillis.