Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatrigaleriis avati kolm uut näitust

08.03.2023 10:53

Teatrikuu puhul avati Rakvere Teatris külastajatele kolm uut näitust, teatas teater 7. märtsil 2023. Etenduste vaheaegadel saab uudistada väljapanekuid, mis on üles seatud Teatrikohvikusse, suure maja fuajeesse ja väiksesse majja. Näitused jäävad avatuks aprilli lõpuni.

Teatrikohvikus on avatud Lee Kelomehe näitus "Ilus ebamugavus", mis vaatleb inimeseks olemise muutlikku teekonda. “Mind paeluvad inimene ja kehakeel ning see, kuidas keha kaudu on võimalik sõnu kasutamata jutustada. Tahan näidata, et ebamugavuse kogemine ei ole alati negatiivne, vaid viib samuti edasi,” selgitab kunstnik.

Lee Kelomees on vabakutseline fotograaf, kes õpib Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis filmioperaatori erialal. “Ilus ebamugavus” on Lee esimene isikunäitus, grupinäitustel on ta osalenud alates 2016. aastast.

Teatri suure maja fuajees on avatud Kai Kaljo maalinäitus "Sõja ja rahu lilled". Kunstniku sõnul on pooled maalidest valminud möödunudaastase isikunäituse "Hunnik räpaseid kaltse" jaoks Hobusepea galeriis. "Aasta tagasi, kui nendega algust tegin, ei suutnud ma peale sõja teema mitte millelegi mõelda, samas ei soovinud kindlasti otseselt kujutada kannatusi, hirmu, surma. Kui näitus valmis sai, jätkasin sama teemat. Olin lootnud, et sõda saab läbi ja saan nüüd maalida hästi värvilised lilled, aga sõda sellest ei hoolinud," avab Kaljo näitusel olevate tööde tausta.

Kai Kaljo on lõpetanud ERKI maali eriala 1990. aastal, spetsialiseerudes seinamaalile ja vitraažile ja on tegev ka video- ja installatsioonikunstnikuna.

Rakvere Teatri väikese maja fuajees on üles seatud Tapa Muusika- ja Kunstikooli kursuslaste akrüülmaalid, mis koonduvad pealkirja alla „Narrid meis endis”. Tööde valmimist juhendasid Liina Kald, Renee Aua ja Katrin Leete. Väikese maja kohvikus ootab kunstisõpru Tapa Kunstikooli noorte maalijate näitus "12 impressiooni à la C. Monet", mis on loodud Claude Monet’ meistriteostest inspireerudes.

Pildil Lee Kelomehe näitus "Ilus ebamugavus". Foto: Rakvere Teater