Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatrigaleriis avatakse Urmas Viigi illustratsioonide näitus “Assortii”

01.04.2013 17:11

AssotriiRakvere Teatrigalerii kutsub 3. aprillil kell 17:17 järjekordsele näituse avamisele.

Seekordne ülepanek on mõeldud nii suurtele kui väikestele. Galerii seinu täidavad lasteraamatute illustratsioonid, mille kunstnikuks on Urmas Viik. Pärast avamist on kõik oodatud Rakvere Teatrikohvikusse, kus Urmas Viigiga liitub Kerttu Soans ja toimub vestlusring. Teemaks on kuidas kirjutada/kujundada raamatut.

Urmas Viigi kunstnikutee jaguneb kolmeks: graafikaeksperimendid 90ndatel, aastast 2000 alanud ning tänaseni jätkuvad installatsiooniprojektid ning 2003 aastast startinud raamatugraafika. Tänaseks on ta kujundanud ja illustreerinud kümneid raamatuid, innu ning produktiivsusega, millest annavad tunnistust iga-aastased äramärkimised eesti kaunimate raamatute konkursil ning 2010. aastal kandmine IBBY (International Board on Books for Young People) illustraatorite aunimekirja. Nagu 90ndatel vabagraafikas, nii alustas Urmas Viik poolteist kümnendit hiljem värskenduskuuri eesti raamatuillustratsioonis. Viik väärtustab raamatu terviklikkust. Võiks öelda, et ta on eesti lasteraamatusse toonud omalaadse kontseptuaalse illustratsiooni, mis ei alahinda last. Vaataja/lugeja leiab neis atraktiivsust, detailsust ning graafilist elegantsi. Lisaks sisulisele värskusele võib tema piltides kohata mitmeid eesti illustratsioonis senitundmatuid vormiuuendusi.

Kerttu Soans on eesti kirjanik ja ajakirjanik. Ta on töötanud Eesti Raadios, mitmes ajalehes ja ajakirjas. Alates 1999. aastast on ta vabakutseline kirjanik. Kolmel korral (raamatutega "Kruubi-Ruudi ja tema inimesed"/2004, "Teistmoodi Sirel"/2005 ja "Külaline vannis"/2008) on Kerttu Soans valitud Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia nominendiks. Kahel korral on ta valitud Keila linna kultuuripreemia nominendiks.

 

Kaduviku nimel,

Sinu Rakvere Teater