Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatrigaleriis avatakse Karl-Kristjan Nageli ja Tiiu Rebase näituse “Highly Likely”

26.10.2020 14:27

Rakvere Teatrigalerii avab reedel, 30. oktoobril 2020 kell 17.17 Karl-Kristjan Nageli ja Tiiu Rebase näituse "Highly Likely", mis annab ülevaate autorite viimase 20 aasta loomingust.

Karl-Kristjan Nagel ja Tiiu Rebane õppisid mõlemad 1995-1999 ajavahemikul Eesti Kunstiakadeemias maali erialal. Nende kunsti iseloomustab 90-ndate ekspressiiv-abstraktne, vahel ka fotorealismile omane maalistiil. Rõhutatud on ideeliselt sõltumatule kunstnikule omased teemad ja tunnused.

Nageli kunst on tugevalt mõjutatud oma maalikunstnikest vanaisa ja isa loomingust. Nende kunstiõpetuse eeskujul jätkab ta mitmeid maaliseeriaid nii impressionistliku loodusmaali kui metafüüsilise fotorealismi traditsioonis. Tema kunstis leiab jäädvustamist inimene, kogu tema ilustatud ja ilustamata reaalsuses ning erinevate maailma kultuuritegelaste või nende teoste portreteerimine.

Tiiu Rebase kunsti peateemad on loodus, inimene, dokumentalism. Lisaks kümnetele isiknäitustele on ta kureerinud mitmeid suuremaid kunstiprojekte, festivale ja näituseid. Aastast 2014 töötab ta Eesti Kunstnike Liidu Muhu Kunstiresidentuuri projektijuhina. 2018 aastast tegutseb Eesti Maalikunstnike Liidu esimehena.

Autorite jaoks on oluline, et tööd on välja pandud nõnda suurel pinnal, võimaldades anda hea ülevaate kunstnike viimase 20 aasta loomingust.

Näitus jääb Rakvere Teatri suures majas avatuks kuni novembri lõpuni.