Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teatrigaleriis avatakse 10. jaanuaril Üllar Variku maalinäitus

08.01.2020 10:52

Rakvere teatrigaleriis avatakse 10. jaanuaril 2020 kell 17.17 Üllar Variku maalinäitus "Otsingud". 

Kunst on mõistuse osavõtuta sündinud tungi ja lunastuse printsiip. Need read ilmestavad hästi käesolevat näitust, kus kunstniku tööd pulbitsevad värvi ja rütmi koosmõjust. Teostel olevad tegelased karjuvad värvikihtide all. Maalidel on tohutu hoog sees - seda on näha maalimisstiilist, kus olulise sisu moodustab värv ja rütm.

Pole saladuseks kunstniku suur kiindumus ameerika abstraktsesse ekspressionismi. Äratuntavalt ekspressionistlikud on nii kompositsioonilised kooslused, kui ka paljude maalide stiil - või samas ka stiilitus.

Kunstnik on oma figuratiivsete kompositsioonide valmimisel algmaterjalina kasutanud ehedaid modelle. Paljudel maalidel figureerivad tegelased tekitavad küsimuse - kas need on reaalsed inimesed? Inimkeha perfektne olemasolu on teadlikult lükatud tahaplaanile. Kasutatud on anatoomilist lähenemist, teatud plastilisust maalimisel - ja siis kõik värviga "üle kallatud" ning lõpuks aerosooliga rütmimustrid sisse lastud.

Näituse pealkiri ilmestab hästi näituse tervikut. Kunstnik hüpleb erinevate rütmide rägastikus ja ei suuda peatuda. Jookseb ühest mäest üles, teisest alla, endale aru andmata, kuhu ta jõuda tahab. Ehk peegeldub maalidel see spontaansus, kus loominguline põleng moodustab parima osa? Selle näitusega jõuab vaatajani ülevaade ühest hullust eneseotsingust.

Üllar Variku näitus "Otsingud" hõlmab töid aastast 2018-2019 ning jääb avatuks kuni 2. veebruarini 2020.

2019. aasta jooksul koostati Rakvere Teatris 17 näitust. Kunsti sai nautida neljal erineval pinnal - suure maja teatrigaleriis, kohvikus, väikses majas ja teatrikinos.