Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri vestlussarja teine kohtumine

20.10.2015 16:47

PohjasNeljapäeval, 22. oktoobril toimub järjekordne üritus sarjast "RT vestleb". Peale etendust "Põhjas" saab koos lavastaja Jussi Sorjaneni ja sotsioloog Juhan Kivirähkiga arutleda nii lavastuse kui selle senise vastuvõtu üle publiku hulgas. Vestlust hoiab üleval Rakvere Teatri välissuhete juht Erni Kask.

Vestlus toimub Rakvere Teatri väikese maja kohvikus 22. oktoobril kell 20.45, see on avatud ka neile, kes "Põhjas" lavastust juba varem näinud või kavatsevad edaspidi vaatama minna. Õhtul osalemine on tasuta.

"Põhjas" on Jussi Sorjaneni ja trupi tõlgendus Maksim Gorki klassikalisest näidendist, mille vastuvõtt on olnud küllat erinev:
"Jussi Sorjanen pole  Gorkit jäljendanud, vaid loovalt edasi arendanud",  sõnab üks arvustaja, "... teatris näeb pigem Gorki surematust näidendist inspireeritud lihtsustatud näitemängu, mille autoriks on lavastaja Jussi Sorjanen",  teatab teine. Kolmas võtab kokku vaatajate reaktsioonid saalis: "Osa publikust läks "surnud inimese looga" elavalt kaasa, muist jäi äraootavaks ja väike osa muutus nõutuks või maandus vaatlejapositsioonil."

Vestlusõhtul võetakse vaatluse alla kriitiku roll lavastuse juures ning võrreldakse kriitika mõju erinevusi Eesti ja Soome kultuuriruumis.

Sarja "RT vestleb" avaüritus toimus septembris ning siis tekkis elav mõttevahetus lavastaja Andres Noormetsa, trupiliikme Peeter Rästase ja vaatajate vahel pärast A. Tšehhovi "3  õe" etendust.

Manuses olev foto lavastusest "Põhjas", autor Jaanus Laagriküll.