Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri veebikohtumistele paneb punkti Baltoscandali kunstiline juht Priit Raud

26.05.2020 13:12

Neljapäeval, 28. mail 2020 kell 19 räägib Rakvere Teatri Live'i viimases osas Baltoscandali toimumise võimalikkusest ja muutustest Priit Raud, kes on festivali kunstiline juht alates 2003.  aastast.

"Tänavune festival on juba ette eriline, sest 1. mail me kuulutasime välja kava, millega töötasime 1,5 aastat. Kohe väljakuulutamise hetkel me selle kava ka tühistasime. Aga tänase seisuga festival toimub! Mis toimub ja miks – need on küsimused, millest tahaks rääkida. Samas räägin kindlasti ka ümbritsevast elust, sest see ju annab mõtlemisainet. Ootan väga küsimusi, kuigi karta on, et kõigile küsimustele ma vastata ei oska. Aga mulle meeldivadki rohkem küsimused kui vastused", sõnas Priit Raud.

Küsimusi saab ette saata Rakvere teatri Facebooki kaudu, kirjutades ürituse postituse kommentaaridesse või teatri sõnumitesse. Otseeetri ajal on võimalik küsimusi postitada live'i kommentaaridesse.

Iga kahe aasta tagant toimuv festival leiab tänavu aset 16. korda. Baltoscandal on vanim rahvusvaheline teatri- ja etenduskunstide festival nii Eestis kui Balti riikides - esimesest Baltoscandalist möödub tänavu 30 aastat. Pärnus alguse saanud festivali korraldab alates 1994. aastast Rakvere Teater. Sel aastal toimub festival Rakvere linna erinevais paigus 1.–4. juulini.