Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri väikeses majas avati “Alibi” trupi fotonäitus “Asitõendid”

18.09.2020 15:41

Viis näitlejat ning lavastaja avasid Rakvere Teatri väikses majas "Alibi" trupi fotonäituse "Asitõendid". 


Tavaliselt saavad prooviprotsessi alguses näitlejad ja lavastaja kokku, jagatakse välja tekstiraamatud ning alustatakse esimese lugemisega – tutvutakse materjali, tegelaskujude ja taustaga. Mõnikord saab aga kõik alguse justkui tühjusest – ei ole teksti ega paikapandud karaktereid. On vaid ruum ja inimesed, kes asuvad üheskoos teele. Siht on ehk kauguses terendamas, marsruut ja sõiduvahend tuleb üheskoos valida. 

Seesugune prooviprotsess viib mugavustsoonist välja, paneb tavapärasest enam märkama ja tunnetama. Lavastuse "Alibi" pool ettevalmistusest toimus kodustest tingimustes – iga näitleja omaenda turvalises ruumis, kohtudes teistega vaid virtuaalselt. Nii märgati igapäevaselt enam seda, mis enda ümber, kuid seostumas lavastuse teemadega. Lavastuse juurde võisid mõtted viia nii pannil valmis saanud omlett kui ka juhuslik kritseldus tänavapostil.

Viis näitlejat – Jaune Kimmel, Anneli Rahkema, Peeter Rästas, Tarmo Tagamets ja Toomas Suuman ning lavastaja Andres Noormets jäädvustasid näituse tarbeks prooviprotsessi ja omi mõtteid. Üheskoos ja üksi kogetut. Ideid, stseene ja pilte, millest kõik on alguse saanud.