Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri uus juht on Joonas Tartu

22.05.2006 16:40

SA Rakvere Teatrimaja nõukogu kinnitas uueks juhatuse liikmeks Joonas Tartu, kes asub sügisest juhtima Rakvere Teatrit. Senine juht Indrek Saar jätkab aasta lõpuni juhatuse liikmena, kuid annab teatri tegevjuhtimise üle uuest hooajast.

"Joonas on tasakaalukas, suudab eristada olulist, on hea analüüsivõimega, avatud mõtlemisega ja sihikindel. Pealegi on teatritegemisele lisandunud palju muid funktsioone, millega kaasneb palju juriidikat, mis tuleb korrektselt vormistada ja siin tuleb tema eriala kasuks," selgitab Saar Tartu valiku põhjuseid.

Joonas Tartu on lõpetanud Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. 2002. aastast töötab ta kultuuriministeeriumis eelnõude ja juriidilise nõustamise osakonna peaspetsialistina. Ta kuulub alates 2003. aastast SA Vanalinna Teatrimaja ja 2004. aastast SA Rakvere Teatrimaja nõukogusse. Lisaks teatakse Joonas Tartut Rakveres kui muusikaürituste korraldajat ja Raadio Viru muusikasaate "Limiitideta" (oli eetris aastatel 1997-2000) juhina. Alates 2000. aastast on ta pühendunud õpingutele ja hiljem tööle ministeeriumis.
Joonas Tartu koordineeris ministeeriumi poolt ka SA Rakvere Teatrimaja asutamist ning on asutamisest saati kuulunud ka selle nõukokku, olles nii viimasel kahel aastal aktiivselt Rakvere Teatris toimuvaga seotud.

"Kui Indrek tegi mulle ettepaneku kaaluda varianti tulla Rakverre tema asemele ja selgus, et sihtasutuse asutajate esindajad ei ole minu kandidatuuri vastu, ei vajanud ma eriti pikka mõtlemisaega. Olen Rakvere patrioot ja seda alati oma kodulinnaks pidanud. Tallinnas elamise ja töötamise ajal olen pidevalt vaadanud Rakvere poole tagasitulemise mõttega ja kuna ma olen viimasel ajal järjest enam tundma hakanud, et kitsalt juuravaldkonnaga tegelemine ei ole päris see, mida tahan, ja just teatrivaldkond on mulle hingelähedaseks saanud, on Rakvere teatri juhtimine mulle väga suur ja äärmiselt huvitav väljakutse. Seda enam, et Rakvere Teatri puhul pole tegemist mitte ainult teatriga, kuigi see on kõige olulisem, vaid mitmetahulise ja meeletult huvitavaid võimalusi pakkuva kultuurikeskusega, kus erinevad kultuurivaldkonnad ja neid toetavad struktuurid nii paralleelselt eksisteerivad kui ka huvitavalt sulanduvad. Just see on idee, mida minu hinnangul on vägagi õigustatult Rakvere Teatri puhul järjest aktiivsemalt arendatud ja nii peab see ka edaspidi toimuma," räägib Tartu.

Indrek Saar asus Rakvere Teatrit juhtima 1996. aastal. Samal aastal asus kunstiliseks juhiks Üllar Saaremäe. Kümne aasta jooksul, mida on nimetatud ka kaduviku ajaks teatri esinduskujude Kadu ja Viku järgi, keda esimesena just Saar ja Saaremäe esitasid, on Rakvere Teatrist saanud omamoodi eduloo näide, kus teater toodi kiirelt ja liigseid kunstilise kompromisse tegemata välja majanduslikust madalseisust ja seda linnas, kus elanikke veidi üle 17 000.

Uuest hooajast jätkab Indrek Saar Teater NO99 tegevjuhina, Üllar Saaremäe jääb peanäitejuhina kaduviku aega Rakverre koos uue juhiga jätkama.

Et juhivahetus oleks sujuvam, asub Joonas Tartu 5. juunist Indrek Saare kõrvale, et jooksvalt ja rahulikult amet üle võtta.

Ott Karulin
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
32 95 443; 52 08 498
[email protected]