Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri suvelavastused hoiavad kokku

24.04.2009 15:38

Seekordne suvi toob Rakvere Teatri repertuaari kaks kokkuhoidvat uuslavastust: 5. juunil esietendub Rakvere pangamajas Jean Genet' "Toatüdrukud ning 11. juunil Rakvere Rahvaaias Astrid Lindgreni "Vennad Lõvisüdamed".

"Majanduskriisi tingimustes on kokku hoidmine oluline nii majanduslikult kui sotsiaalselt," selgitab kokkuhoiupoliitikat Rakvere Teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe. "Majanduslikult hoiame kokku sellega, et ei võta suvelavastustega ette pikemaid rännakuid Rakverest välja, vaid oleme leidnud mängupaigad kodulinnas – ühe suvelavastuse mängukohaks on park, teisel pank. Sotsiaalses mõttes kokku hoidmisega tegelevad aga mõlemad lavastused sisuliselt – ühes näeme kokkuhoidvaid ja koos tegutsevaid õdesid, teises vendi."

Maailmakuulsa absurdikirjaniku Jean Genet' näidend "Toatüdrukud" on Rakvere Teatri jaoks juba kolmas suvine kohtumine lavastaja Hendrik Toompere juunioriga – varasematel aastatel on Toompere siin lavastanud Thomas Vinterbergi ja Mogens Rukovi "Pidusöögi" ning Tom Stoppardi näidendi "Rosencrantz ja Guildenstern on surnud". "Toatüdrukutes" vaatleb Toompere koos teenijannadest õdesid kehastavate Tiina Mälbergi ja Ülle Lichtfeldti ning nende perenaist mängiva Anneli Rahkemaga tänapäevase glamuuri- ja kuulsuseihalusest küllastunud ühiskonna telgitaguseid. Skandaalsed keha- ja hingepaljastused Rakvere kesklinnas alustavad 5. juunil. Järgmised etendused 6., 11.–14., 18.–21. ja 25.–28. juunil.

Alates 11. juunist muutub Rakvere Teatri tagune Rahvaaed aga muistseks Nangijaalaks, kus elavad teatri teise suvelavastuse "Vennad Lõvisüdamed" kangelased. Vendi Korp ja Joonatan Lõvisüdameid ootab siin ees ohtlik seiklus ning selleks, et päästa Kirsi- ja Kibuvitsaorud kurja Tengili käest, läheb tarvis kogu nende vaprust ja vennalikku ühtehoidmist. Astrid Lindgreni tuntud jutustuse lavastab Üllar Saaremäe ja seda on vaatama oodatud nii suured kui ka väikesed seiklustehuvilised. Lisaks etendustele kerkib Rahvaaeda muinasmaailm, kus leidub põnevaid tegemisi nii etenduste eel kui ka vaheaegadel. Vendi Lõvisüdameid mängivad Jan Lucas Videvik või Tim Leesnurm ning Karl Robert Saaremäe. Lavastuses teevad kaasa Rakvere Teatri näitlejad ning kammerkoor Solare. "Vendade Lõvisüdamete" sündi saavad huvilised jälgida lavastuse loomepäevikust kirsiorg.wordpress.com. Etendused toimuvad 11.–14., 18.–21. ja 25.–28. juunil.

Suveetenduste piletid on müügil Rakvere Teatri kassas, Piletimaailma müügikohtades üle Eesti ning internetis piletimaailm.com.
10. maini on "Vendade Lõvisüdamete" piletid müügil soodushinnaga 170 krooni.

Kristo Kruusman
Rakvere Teatri reklaamijuht
tel 329 5443