Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teatri “Suvekool” alustab!

08.06.2004 11:17

Reedel, 11. juunil esietendub Mati Undi lavastuses Rakvere Teatri versioon Vaino Vahingu nädendist "Suvekool". 

Näitemängu keskmes on Poja väljasõit isakoju. Mida suuremaks muutub maailm, seda väiksemaks kahaneb inimene seal sees. Lõpuks muutub maailm nii suureks, avaneb igasse külge ning ühtäkki kaotab inimene mõtte. Siis astub mees oma naise saatel kodust välja, et jõuda tagasi isakoju. Kuigi teda seal oodatakse, saab suve jooksul segi pööratud nii maa, elu mõte kui veresidemed. Kõige taga on mees labidaga.

"Suvekooli" võib pidada ka omaaegsete Tartu vaimu kandjate intelligentseteks vallatusteks surmaga. Seda enam, et näidend kannab endas 60ndate aastate intelligentsi mässu, vabaduseiha, ideaalide ja nende purunemise pitserit.

Kunstnik Kristi Leppik
Osades: Ülle Lichtfeldt, Üllar Saaremäe, Marika Vaarik, Piret Rauk (Endla teatrist), Kais Adlas (Vanemuise teatrist) ja Tõnu Tepandi.

Etenduses teeb kaasa ka punkansambel "Streptococcus Pyogenes".

Lisaks on huvilistel võimalus 12. ja 27. juunil ning 3. ja 10. juulil enne etendust algusega 16.00 osa saada Suveülikooli loengutest, kus lektoriteks Vaino Vahing, Mati Unt, Ingo Normet, Kalju Komissaarov, Peeter Olesk, Jaak Allik, Peeter Tulviste ja Andres Ehin. Suveülikooli loengud toimuvad koostöös Raadio Ööülikooliga.

Lavastust "Suvekool" mängitakse Richard Sagritsa muuseumis Karepal, mida tuntakse ka Kalame Talumuuseumina.


Rakvere Teatri kirjandustuba
32 95 443