Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri rahvusvahelised koostööprojektid festivalidel

13.05.2014 14:09

kook keittioRakvere Teatri rahvusvahelise ühisprojekti käigus valminud lavastused „köök/keittiö“ ja „Petroskoi“ Tampereen Teatterikesä ja Draama teatrifestivali põhiprogrammis.

Rakvere Teater alustas 2013. aastal koostööd soome kolleegidega - Telakka teatriga Tamperes ja teatriga Vanha Juko Lahtis. Projekti raames esietendusid kõigis kolmes teatris piiripealseid probleeme käsitlevad lavastused, mis moodustavad temaatilise triloogia. Tuleval suvel on Andres Noormetsa Eestis lavastatud „köök/keittiö“ kutsutud osalema rahvusvahelisel festivalil Tampereen Teatterikesä. Ari Nummineni/Jussi Sorjaneni poolt lavale seatud „Petroskoi“ valiti aga sügisel toimuva Draama festivali põhiprogrammi.

Augustis juba 46. korda toimuv rahvusvaheline festival Tampereen Teatterikesä on sel korral fookusesse võtnud Eesti teatri. Alaprogrammis nimega Case Estonia näeb lisaks "köök/keittiöle" veel nelja Eesti teatri lavastust. „köök/keittiö“ jaoks ei jää Tampere festival ainsaks - enne seda etendub koostöölavastus festivalil Baltoscandal, mis leiab aset 2.-5. juulini Rakveres.

Septembris Tartus toimuva Draama festivali põhiprogrammi pealkiri on sel aastal „Kohaloleku kunst“. Koos „Petroskoiga“ on kuraator Tõnu Õnnepalu valinud ühisnimetaja alla veel seitse lavastust.

Lisaks Tamperele ja Tartule on nii „köök/keittiö“, „Petroskoi“ kui ka koostööprojekti kolmas lavastus „Kullervo“ saanud kutse teatrifestivalile Poris. Sügisel mängitakse triloogiat Espoo linnateatris.

Soome riikliku teatripreemia pälvinud Kolme Teatri Ühisprojekt jätkub sügisel, kui ringluses olevatest lavastustest saabub Eestisse triloogia kolmas osa - „Kullervo“. Lauri Maijala kirjutatud ja lavastatud, Aleksis Kivi teosel põhinev „Kullervo“ toob publikuni soome keskklassi kõige hullema õudusunenäo. Eesti esietendus toimub 30. septembril Rakvere Teatris.