Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri kollegipreemiad

27.02.2019 16:14

Pühapäeval, 24. veebruaril 2019 tähistas Rakvere Teater oma 79. sünnipäeva ning jagas  välja kolleegipreemiad. Samuti anti edasi ka Maria Klenskaja poolt algatatud rändauhinnad "Aarne" ja "Ines", mis on mõeldud teatriinimesele, kelleta etendus poleks võimalik.

Traditsiooniliselt algas sünnipäev Rakvere linna surnuaia ühiskülastusega, et mälestada lahkunud kolleege, sealhulgas teatri rajamise idee algatajat, Jakob Liiva. Seejärel sõideti Valgehobusemäele, kus tutvuti piirkonna ning Kalevipoja legendidega. Peale väikse metsamatka koguneti Valgehobusemäe suusakeskusesse ning anti kätte kolleegipreemiad ning rändauhinnad.

Toomaks esile 2018. aasta tublimaid töötajaid toimus teatrisisene küsitlus, mille tulemusena sai traditsioonilise raudnaela omanikuks üheksa kolleegide tähelepanu väärinud inimest või tegu.

Kolleegide hinnangul on mulluste tööde põhjal parimad naisnäitleja Jaune Kimmel, "Puudutada kuud" Tüdruk Nele ja "Põrsas Desmond ja sookolli lõks" Jänes Ronja rollisoorituse eest. Parim meesnäitleja on Madis Mäeorg, keda hinnati "Puudutada kuud" Poiss Marguse ja "Paunvere poiste igavene kevade" Arno rollide meisterlikkuse eest. Parim lavastaja on EV100 sünnipäevaks valminud lavastuse "Puudutada kuud" ning "Kuni ta suri"  lavastanud Peeter Raudsepp. Parima kunstniku preemia võitis lavastusele "Paunvere poiste igavene kevade" kujunduse ja kostüümid loonud Kristjan Suits.

Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati helitehnik Peeter Pilv, parimaks teenindajaks Maret Kongi ning parimaks korraldajaks juhiabi Helle-Mall Niinemets.  Parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks hääletati lavastus- ja haldusjuht Tiit Kalm.
Juba aastaid antakse preemia ka kategoorias "Lihtsalt imeline", millega statuut ütleb, et selle preemiaga võib tunnustada eelnevatest kategooriatest välja jäänud, kuid siiski aasta jooksul silma paistnud üritust, inimest või sündmust. Seekord pälvis selle Helle-Mall Niinemets.

Maria Klenskaja algatatud talismane "Aarne" ja "Ines" olid eelneval aastal hoidnud enda käes Peeter Pilv ja Merli Matti. Nüüd andsid nad rändmeened edasi valguskujundaja Märt Sellile ning rätsep-modelleerija Kaja Uustalule.

Peale preemiate üleandmist oli soovijatel võimalus nautida talvemõnusid suusa- ja tuubimäel.
 
Järgmisel aastal tähistab Rakvere Teater juba oma 80. sünnipäeva, kuid seda juba tunduvalt pidulikumalt ning  koos publikuga.