Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri kinomaja-proovisaali projekteerija valitud

06.05.2008 12:31

Reedel, 2. mail valis Rakvere Teatrisse kogunenud kuueliikmeline komisjon välja parima ideelahenduse, mille alusel hakatakse projekteerima teatri uut kinomaja-proovisaali.

Valik tehti kolme eskiisprojekti vahel, mille autoriteks erinevad Rakverega seotud arhitektid ja arhitektuuribürood: endine Rakvere linnaarhitekt Raul Kull, Rakvere Teatri suure maja renoveerimisprojekti loonud Raul Vaiksoo Arhitektuuribüroo ning viimastel aastatel järjest enam Lääne-Virumaa ja Rakvere poole pilgud suunanud Kamp Arhitektid Tallinnast (nende projekteeritud on näiteks Väike-Maarja spordihoone).

Valikukomisjoni juhtis SA Rakvere Teatrimaja juht Joonas Tartu, liikmete hulka kuulusid SA Rakvere Teatrimaja nõukogu esimees Tõnu Lensment, Rakvere linnaarhitekt Raul Järg, Muinsuskaitseameti Lääne-Virumaa vaneminspektor Anne Kaldam, Kultuuriministeeriumi arhitektuurinõunik Laila Põdra ja endine Rakvere linnaarhitekt Oliver Alver.

Komisjon otsustas valiku teha konsensuslikult ning ligi kolmetunnise arutelu tulemusena otsustati kinomaja-proovisaali projekteerimist alustada Raul Vaiksoo Arhitektuuribüroo ideelahendust aluseks võttes.

Joonas Tartu sõnul oli kõigi kolme töö tase väga tugev, kõigil eskiisprojektidel oli nii plusse kui miinuseid ning otsuse tegemisel sai määravaks Raul Vaiksoo Arhitektuuribüroo lahenduse kõige suurem läbimõeldus. Vaiksoo eskiisprojekti puhul tõstis komisjon esile hoone sobivust linnaruumi ja teatrihoonete ansamblitervikusse, osavat ajaloolise ja kaasaegse kokkuviimist ning siselahenduste põnevat ja funktsionaalset mängulisust. Kuigi Vaiksoo projektis on ka mitmeid aspekte, mis vajavad ümberlahendamist ja läbirääkimist, pidas komisjon just seda projekti kõige perspektiivikamaks ja läbimõeldumaks ning otsus tehti üksmeelselt.

Kinomaja-proovisaali ehitusega loodab SA Rakvere Teatrimaja alustada 2008. aasta sügisel ning valmima peaks uus hoone 2009. aastal.

Lauri Aav
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
53 26 7777
50 22 177
[email protected]  
www.rakvereteater.ee